2 PIC Arasında Bluetooth Haberleşme, Analog ve Dijital Veri Gönderimi

Başlatan FurkanYilmaz97, 04 Kasım 2017, 17:54:52

FurkanYilmaz97

 PIC'i ilk defa bu sene görmeye başladım, okuldan proje konusu olarak 2 pic arasında bluetooth ile haberleşme sağlanmasını istediler. Yardımlarınızı bekliyorum.

sigmoid

Usartt ile iki pic'i harberleştirmek ile bluetooth ile iki haberleştirmek aynı. %99 aynı kodu kullanıyorsunuz. İlk önce USART kullanımı üzerinde çalışmalar yapınız. Daha sonra bluetooth ile devam edersiniz.

EUSART Kullanım videosu : https://youtu.be/aRCaxhlUk7A
Yazılımsa UART Videosu: https://youtu.be/jhdhSAcppFs
Bluetooth ile iligili video : https://youtu.be/A_FfF7S7Vsk

erpay

İki Bluetooth modülü birbirine bağlama ile ilgili yazılar  forum içerisinde var, detaylıca anlatılmış hatta.

kudretuzuner

Amatör

fide

@sigmoid  in 2 pic arasında %99 aynı kodu kullanırsın dediğine katılmıyorum. Teoride 2 pic kesmelerle haberleşiyor uart üzerinden. Ama enerji ilk verildiğinde piclerden biri daha hızlı açılırsa diğeri açılmadan uart portu low level olunca diğer pic seri kesmeye girip veri bekliyor ve picler kilitleniyor. Btooth takılı iken bu olmaz ama doğrudan 2 pic bağlanınca sıkıntı oluyor.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

ipek

benzer çakışmayı yaşadım,Pic'lerin birine start satırında evvel 3 saniye gecikme koydum ,sorun kalmadı..

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.