Tungsten ve su yakmak

Başlatan hakan351, 16 Aralık 2017, 19:21:50

hakan351

Arkadaşlar merhaba konuyu doğru yere açıp açmadığımı tam olarak bilemiyorum yanlış ise özür dilerim
Bir proje yapmaya calışıyorum şöyleki ;
Tungsten (volfram) çubuk ile suyu yakmak istiyorum neden tungsten diye soranlara yüksek ısıya dayanabildiği için
Neden bu işi rezistans la yapmıyorsun derseniz bana kaliteli buhar gerekiyor mesela buharın üzerine bir kağıt parçası tuttuğum zaman kağıtta hiç su damlası bırıkmemesi gerekiyor aynı sigara dumanı gibi
Bır kovaya su doldurup (saf su) suyun içerisine tuz koyarak ph değerini yükseltip iletkenliğini arttırıyorum ve karbonat
Daha sonrasında ise 1000 volt dc gerilim veriyorum tungsten ım çok az yanıyor ve buhar oluşuyor
asıl sormak istediğim soru neden 1000 voltta tepki veriyor bır hata var ama nerede bu işin başka bir çaresi olabilirmi suyu başka nasıl yakabilirim ve kaliteli buhar elde edebilirim
Şimdiden teşekkürler

Zoroaster

Soğuk buhar işini görmez mi?
Seytan deliginden kacti.

Kabil ATICI

Şu anlatmaya çalıştığın işin bir çizimi, resmi veya filmi var mı?
Anlatmaya çalıştıklarından birçok anlam çıkarılsa da, bir yere varılamıyor!
ambar7

Eugene

Suyu "yakmaya" çalışmaktan ziyade tane boyutunu küçültmelisiniz. ULV (ultra low volume) konusunu inceleyin.

devrecii

Alıntı yapılan: hakan351 - 16 Aralık 2017, 19:21:50
Bır kovaya su doldurup (saf su) suyun içerisine tuz koyarak ph değerini yükseltip iletkenliğini arttırıyorum ve karbonat

Kloar gazı çıkar zehirlenirsin.

Tungsten kolay bileşik yapar çözülür gider. Krom yada nikel kullanman gerekir.

En iyi buhar basınç altında ısıtılan buhardır o kadar yüksek sıcaklık gerektirmez 300 400 derece basınç altında ısıt yeter. (Patlatmadan:))

serkan_48

Su buharı normal şartlarda bildiğimiz üzere 100 C derecede buharlaşır ve yoğuşur.

Tasvir edilen örnekte "bir kağıt üzerinden geçirildiği halde kağıtta hiç su damlası birikmemesi" ancak kağıtında o sıcaklıkta olma şartı ile olur. Eğer kağıt düşük sıcaklıkta ise temas halinde o yüzeyde mutlaka buhar yoğuşacaktır. Yada ortamın basıncı sıfır altında vakum halinde olmalıki buharın yoğuşma sıcaklığı aşağı insin mesela 80 C derece gibi.

Buhar eldesi bu şekilde sudan elektrik akımı geçirmekle olucak ise @iboibo arkadaşımızında dediği gibi su içerisindeki tuz ayrışıp ortama klor gazı çıkacaktır. Su içinde kalan sodyum ise elektrotlarda birikecektir.

Not : Sodyum tehlikeli derece patlayıcı parlayıcı elementtir. Ciddi yangınlara neden olabilir. Su ile temasında sodyum hidroksit oluşturur ve açığa ısı enerjisi verir.

Bu işin en mantıklı yanı kızgın buhar elde etmek ve kullanmak görünüyor.
Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com

ahmet_zxc

abi ne yapacaksınız, amaç ne?