Pano ve PLC işi piyasa ücreti

Başlatan okay57, 22 Aralık 2017, 22:28:21

mufitsozen

@frederic  Amerikada oto tamircisi, muslukcu gibi yerlerde soyle bir tarife tablosu vardir.

TAMIRAT UCRETI
- Arizayi bulup, sorunu gidermek 50$/Saat
- Musteri yaptigim isi seyredecekse 75$/Saat
- Musteri "Ne yaptin simdi?", " Soyle yapsan olmazmi?", "Niye oyle yaptin?" gibi isime karisacaksa 100$/Saat
- Musteri daha once kendisi tamir etmeye calismissa 150$/Saat

Ucuza yaptiracagim diye isi mundar edenlere tabiiki ozel fiyat uygulamak lazim. Kendi emeginin degerini cok dusurenlerde omur boyu maaslar dusuk diye sikayet etsin dursun.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

okay57

Paylaştığınız bilgiler ve tecrübelerinizden dolayı çok teşekkür ederim.

]
Alıntı yapılan: frederic - 23 Aralık 2017, 13:58:22
Böyle belli bir yerde maaşlı çalışan insanların yaptıkları extra işler yüzünden piyasa ele ayağa düştü resmen. 1500TL ye işmi yapılır yahu, bu davranışlar hem mesleğin itibarını öldürdü hemde kazancı.

Tamam sizin vergi,işçi gideri,kira gibi giderleriniz olmayabilir, ama hiç olmazsa bu giderleri olan firmaları da düşünüp öyle fiyat verin.

O yüzden fiyat araştırması yapıyorum. Ben de bana 1000 lira yeter derdim.sonuçta yapacağım işçilik sonuçta. Sadece bilgi edinmek amacıyla bu konuyu açtım. Bir soru sordum beni fırçalıyorsunuz. Daha kibarca durumu anlatabilirsiniz. Böyle olacaksa bu forumda bulunmak istemem. Tecrübesizlikten dolayı sorulmuş size basit ve komik olabilecek soru=Fırça. Bir kitapta yazsa zaten buraya sormazdım. Bu forumda paylaşılan şeyleri ve foruma mensup kişileri seviyorum. Bu şekilde davranışlar kişileri bu forumdan uzaklaştırarak forumun,bilgilerin ve tecrubelerin büyümesini engeleyecektir.

frederic

Estağfurullah fırça diye algılama lütfen, bu forumun samimiyetine dayanarak yazıyoruz aslında içimizden geçeni.

Benim yazdıklarım sadece size değil aslında, anlattığım tarzda çalışıp bu konuyu okuyanlara.

Fiyatlandırma konusunda ise aceleci davranmayın bence, donanım ve yazılım ücretlerini ayrı ayrı belirleyin.

Küçük bir otomasyon firmasının günlük gideri üzerinden hesap yapın, ve sizi tatmin edecek karı üzerine koyup öyle fiyat verin.

okay57

Öyle yazınca o duygulara büründüm. Samimiyetiniz için teşekkür ederim. Dediklerinizi ve yorum yapan diğer arkadaşların dediklerine göre hareket edeceğim. Piyasanın altındaki işlerden ne hayır ne de süreklilik gelir...
İyiki varsınız Picproje ailesi...