Gprs modül önerisi

Başlatan görkem, 30 Ocak 2018, 02:33:53

fide

Merhaba. Aylık 250mb İnternet sanırım size yeter. Ben bimcell hat aldım. 36tlye. 10 tl kontür yükledim. 5₺- >250mb 1ay, 5₺-> 1000sms 1ay. Çalışacağın zaman yükle, ihtiyaç yoksa beklesin. Taahhüt yok, fatura yok. 6 içinde yüklersen kapanma yok. Daha ne isteyim. Zaten 2g. Hız diye bişey yok. Gsm modül iyi olsun yeter.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Sozuak

Güzel fikir. Faturasız hat alıp gerektikçe  yüklemek hem de ses/data/sms hepsini deneme imkanı olur.  Test kartlarında ses giriş çıkış opsiyonu da var onları da kullanabilirim böylelikle. Teşekkür ederim.

fide

Merhaba. Geçende yaşadığım ve takdir ettiğim bir olayı paylaşmak istiyorum. Gm862 modül aldım teknohurda'dan. Tanesi 19.50tl. Elimde daha önceden çizilmiş pcb olduğu için değerlendirmek istedim. Lm2576 ile 12volt girişi 4volta düşürdüm. Devreyi yeni dizip test ettim. Smd aliminyum kondansatör altındaki krem lehim tam eriyip yapışmamış. Testte düzgün çalıştı. Modülle birkaç denemede düzgün çalıştı. Çantada taşırken sanırım aliminyum kondansatör kıpırdayıp lehimin az tutan kısmı da kopmuş. Lm2576 çıkışındaki kondansatör boşa çıkınca çıkış regülesi sekteye uğradı ve bu arada lm2576 kısa devre oldu. 4 volt okumam gereken çıkışta 12 volt okudum. Tabi gm862 bağlı ve adaptör hıçkırık moduna geçip ikide bir enerji verip kesiyor. Lm2576 neyse ama gm862nin yanmasına canım sıkıldı. Evde lm2576 yı yenisiyle değiştirdim. 4 voltu okudum. Gm862 tekrar takıp enerji verince gsm modül takır takır çalıştı. Hayret ettim. Yandı diye atacağım modülü şimdi kullanıyorum. Sanırım girişe sağlam tvs diyot koymuşlar. Voltaj yükselmeden kısa devreye düşürüp modülü korumuş. Helal olsun dedim.
Paylaşmak istedim.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

foseydon

Alıntı yapılan: fide - 10 Mart 2018, 12:40:43Merhaba. Aylık 250mb İnternet sanırım size yeter. Ben bimcell hat aldım. 36tlye. 10 tl kontür yükledim. 5₺- >250mb 1ay, 5₺-> 1000sms 1ay. Çalışacağın zaman yükle, ihtiyaç yoksa beklesin. Taahhüt yok, fatura yok. 6 içinde yüklersen kapanma yok. Daha ne isteyim. Zaten 2g. Hız diye bişey yok. Gsm modül iyi olsun yeter.

hocam kişisel deneme için sorun olmaz. ama kişisel hatları m2m uygulamada kullanmak sözleşme ihlaline giriyor, yaptırımı olabilir. bilginiz olsun.

Sozuak

Tam tersi hükümleri gördüm de o kadar sorun olacağını sanmam. m2m hatların vergi ve fiyatlandırmaları daha düşük dolayısıyla başka amaçlı kullanım sorun olabilir fakat zaten tavandan ödeme yapılan kişisel hattı alıp sadece data olarak kullanmak neden sorun olsun.