Bluetooth - Birden fazla master olursa

Başlatan Zoroaster, 03 Haziran 2018, 09:58:13

Zoroaster

Master modunda calisan cep telefonu ile slave modunda calisan kartim bluetooth uzerinden haberlesiyor.

Bir baska cep telefonu ortama girip o anda diger cep telefonu ile iletisim yapan kartima baglanmaya calisip iletisimi bozabilir mi?


Seytan deliginden kacti.

kantirici

Bazı modüller aynı anda birden fazla bağlantıya imkan veriyor. Bu durumda ikinci master için başka bir oturum açılıyor ve iki iletişim birbirinden bağımsız çalışabiliyor.

Tek bağlantıyı destekleyen modellerde o an master ile bağlantı kurulmuş ise başka bir bağlantıya modül cevap vermez. Hatırladığım kadarıyla zaten modül ile bağlantı kurulmuş ise modül kendini tanıtma yayınını kapatıyor yani arama listesinde modül ismi görünmeyecektir. Ayrıca siz modüle join olma isteği atsanız bile modül size cevap vermeyecektir çünkü o an aktif bir iletişim sürüyor. Bunun haricinde iletişimi zorla koparmak isterse 2.4ghz de sinyali bloke ederse modül bir süre master ile iletişime geçemeyince oturumu kapatacak ve bağlantı kopacaktır.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.