keeloq hakkında yardım.

Başlatan bulut_01, 28 Temmuz 2018, 22:47:51

bulut_01

iyi aksamlar picproje ailesi elimde keeloq algorıtması var bu kodu calıstıramadım
asagıdakı x değişkenini gönderip ve alıcıdan alıp çözmeye calışıyorum debug yaptıgımda x hiç değişmediğini görüyorum.

#define KeeLoq_NLF      0x3A5C742E          // gönderilecek key
#define bit(x,n)      (((x)>>(n))&1)
#define g5(x,a,b,c,d,e)  (bit(x,a)+bit(x,b)*2+bit(x,c)*4+bit(x,d)*8+bit(x,e)*16)

unsigned int32 KeeLoq_Encrypt;
unsigned int32 data;
unsigned int32 key;

void main()
{
 setup_timer_1(T1_DISABLED);
 setup_comparator(NC_NC_NC_NC);
 setup_vref(FALSE);

set_tris_a(0b00000000);
output_a(0x00);

while(TRUE){

unsigned int32 x=data,r;

for (r = 0; r < 528; r++)
  {

x = (x>>1)^((bit(x,0)^bit(x,16)^(unsigned int32)bit(key,r&63)^bit(KeeLoq_NLF,g5(x,1,9,20,26,31)))<<31);
 }

}}
YENİLMEZ..

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

bulut_01

saol üstad bu döküman şifre çözme algoritması biz daha key sifreleyip gönderemedik çözmek 2 ci aşamada başlıyacak
yukardakı örnek üzerinden gidelim önce biz.
YENİLMEZ..

bulut_01

yok mu bu konuda kimsesin bilgisi 😀
keeloq ile ilgili encoder ve decoder algoritması elinde olan yada kaynak gösteren olursada makbule geçer.
YENİLMEZ..

tekosis

Bu fonksiyonu excellde deneyip sonuçlarını kontrol ettiniz mi? Ne sonuç veriyor acaba?
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

bulut_01

Alıntı yapılan: tekosis - 30 Temmuz 2018, 12:28:45Bu fonksiyonu excellde deneyip sonuçlarını kontrol ettiniz mi? Ne sonuç veriyor acaba?
kod 528 kere değişiyor exelde bu kod nasıl denenir bilmiyorum bilen arkadas deneyip sonuç yazarsa makbule geçer.
YENİLMEZ..