5 Adet ESP8266 Haberleşme

Başlatan Analog, 13 Eylül 2018, 20:17:20

Analog

Herkese merhaba!

Elimde 5 tane esp8266 var. Bir tanesini wifi modem olarak kullanıyorum diğer 4 cihaz da ona bağlanıyor. Buraya kadar bir sorunum olmadı ama bağlanan 4 cihaz dan wifi modem olan cihaza data göndermem gerekiyor sıcaklık vb şeyler.

İşte bu noktada kafam biraz karıştı hep web uygulaması gördüm. Bilgisi ya da önerisi olan paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

baran123

Bağlantıyı yaptıktan sonra direk olarak USART verisi göndersen veri almaz mı ? (Daha önce yapmadığım için bilmiyorum)
Bu olmazsa TCP Server yap bir tarafı diğerleri de Client olsun bu şekilde iletişim kurarsın.

Analog

Açıkçası bağlandıktan sonra direk veri basmadım hiç AT kumutlarını yazınca bunun içinde bir AT komutu lazım die düşünmüştüm

LukeSkywalker

Tcp ve html bilgisine dayanan bir durum. Url uzerinden gonderebilirsiniz verileri. Mqqt kullanmak ta mantikli olabilir.

kt_eem

Bir tanesini server diğerlerini client yapmanız gerekli. Bu işlemi yaptıktan sonra ESPleri transparan moda alıp bu şekilde aldığı verileri olduğu gibi UART'a aktarmasını sağlayabilirsiniz.

Analog

Server ı TCP/IP AT komutlarıyla kuracağım değil mi ? yoksa Wifi komutlarıyla mı ?

Analog

Alıntı yapılan: Analog - 14 Eylül 2018, 15:15:25Server ı TCP/IP AT komutlarıyla kuracağım değil mi ? yoksa Wifi komutlarıyla mı ?

Biraz daha açıklık getireyim wifi modunda kurmak için sırasıyla
1-)AT Gönderiyorum cevabı da while(); ile kontrol ediyorum.
2-)AT+CWMOD=3 atıyorum AT+CWMODE? ile sorguluyorum eğer cevap AT+CWMOD3 ise 3. kod a geçiyorum
3-)AT+CIPMODE=0 atıyorum AT+CIPMODE? ile sorguluyorum
4-)AT+CIPMUX=1 atıyorum ve sorguluyorum
5-)AT+CWSAP kodu ile wifi yi kuruyorum ismini şifreyi vs belirliyorum.

TCP/IP moduna geçince yine wifi kodlarını yazmam gerekir mi ?

LukeSkywalker

ozkarah

ESP Now özelliğine bir bakın.