Kendi encoder diskini basip kullananlar

Başlatan z, 18 Aralık 2018, 15:43:11

ipek

dökümanın en son sayfasında var örnek AEDS-964 ' sın arkasından gelen rakam 0 ,ise
Straight Leads 1 ,ise Bent Leads ,son rakam 1 ise 360LPI 2 ise 300 LPI P ise 150 LPI

fide

Tersine mantık yürütsek nasıl olur? Motor miline redüktör bağlayıp redüktör ucuna optik diski bağlasanız mesela?

Redüktör düşüren taraflı değil de hızlandıran tarafına bağlanırsa sanırım istediğiniz hassasiyeti yakalarsınız.

Örn: 1/10 redüktör bağlarsanız dönüş hızını 10 kat daha hassas yakalarsınız. Mekanik olarak düzenek karmaşıklaşacak ama hassas olması isteniyorsa bişeyler eklenecek.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

Bu kez de reduktor bosluklari sorun oluyor.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

elektronik

Redüktörde boşluk yok ise çok mantıklı. Dişli rediktörlerde değilde kayışlı rediktör kullanılırsa. Motorda küçük karşısına büyük dişliyi kayış ile birleştirmek. Optik diskide motor miline.

elektronik

@z hocam resimdeki gibi bir yapı işinizi görmezmi ? boşlukda olmaz.

z

O siteden yayinladiginiz fotolari goremiyorum ben. Yurtdisina yasakli denmisti.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: elektronik - 22 Aralık 2018, 17:28:50@z hocam resimdeki gibi bir yapı işinizi görmezmi ? boşlukda olmaz.

(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Aslında bunu bende önermiştim

z

Ince disli triger kayis kullanilirsa ok. Fakat bu kayislari yazici hurdalari haricinde ben bulamiyorum.
Ince mekanik isciligi de sart. (Inkset yazicilara bakiniz)