1KW 230VAC PS

Başlatan emrahmrcn, 09 Ocak 2006, 22:10:38

emrahmrcn

Bu ara çok lazım oluyor ,aşırı klima kullanımdan dolayı günlük 1 saate yakın elektrik kesilemleri oluyor.:)
Gördüğünüz fotolar bilgisayar kasasından bozma güç kaynağı projesi.Belki kasa bulamayanlara bir çözüm.Sistem tasarımı klasik SG3525 ve güç mosfetleri ile 12v Dc kurşun asit aküden sürülüyor.Birde MCU olarak 16f877 kullanıyorum.Bilgisayar kontrolü , kısa devre kontrolü ,frekans sayma , yük kontrolü ve elektrik kesintilerini algılayarak devreye girmeyi sağlıyor.

Benim yaradılışımda bir ayrıcalık varsa o da TÜRK olmamdır. M.K ATATÜRK

otm

çok güzel :D
ama bunun devresi başka açıklaması vs vs yokmudur

aYe

Merhaba,

otm2002'ye katiliyorum hanidir bunun semasi vs. özellikle smps trafosunu merak ediyorum, bu haliyle anca tahrik etmekle kaliyo:))
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

emrahmrcn

Bayram dolayısı ile biraz yoğunum ,,çizimler el çizimi olduğu için yollamakta zorlanıyorum ama bayram bitmeden halledecem,,İyi çalışmalar

aYe

Özellikle trafonun resimlerini de eklersen sevinirim. Çok teşekkürler.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

aYe

Selam,

Alıntı yapılan: "emrahmrcn"Bayram dolayısı ile biraz yoğunum ,,çizimler el çizimi olduğu için yollamakta zorlanıyorum ama bayram bitmeden halledecem,,İyi çalışmalar

Bir hatirlatiyim dedim. İyi çalışmalar...

emrahmrcn

:)   Kusura kalmayın

aYe

Teşekkürler emrahmrcn ama bu haliyle aynisini yapamayiz ki, bu şemadan ziyade akılda oluşan ilk düşünceye benziyor sanki :D

İyi çalışmalar...

otm

Alıntı yapılan: "tatlisukurnazi"Teşekkürler emrahmrcn ama bu haliyle aynisini yapamayiz ki, bu şemadan ziyade akılda oluşan ilk düşünceye benziyor sanki :D

İyi çalışmalar...

evet bende aynı fikirdeyim.bu blok diagram.detaylar olmadan sadece fikir verebilir.

kptnx03

BU devrenin daha açık şeması yok mu.BU senin verdiğin sadece bilgi amaçlı olsa gerek.Senden açık şemasını bekliyoruzzzzzz