SMS Remote Controller (ATMEL ile)

Başlatan OG, 11 Ocak 2006, 17:37:48

OG

Control up to 8 devices ( On/Off ) by sending a  SMS message from  any mobile phone, to  ericsson  T10s, of our circuit.

http://www.serasidis.gr/circuits/smscontroller/smscontroller.htm
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Petek

Ericsson, Siemens aynı at komutları ile çalışır. At komutunu destekleyen herhangi bir telefon çalışır. Yalnız bu kodları kullanabilmek için telefon SMS PDU modunda çalışıyor olması lazım. Zaten öbür türlüsünü pek görmedim. Nokia da denemeyin olmaz.

Web sayfasında belirtmiş, telefonun alınan ve gönderilen SMS kısmı boş olmalı. GSM Servisleri kapalı olmalı. AVR programından (özellikle ASM den) pek anlamam o nedenle overrun ve frame hatası olursa seri port  yeniden init edilebiliyor mu diye bakamadım. Özellikle telefona gelen bir çağrıda AVRye "RINGING" mesajı gidiyor (Siemens te öyleydi). Bazen sinyal seviyesi düşüyor, seri porttan bu seviye ile ilgili bilgi (telefondan iharici kontrolore) gidiyor. Bunlar beklenmeyen mesajlar olduğu için seri portun yanlış çalışmasına neden olabilir..

PDUspy programı çok güzelmiş. Hemen kaydettim. Gerçi faili meçhul smsleri hyperterminal aracılığı ile de gönderebilirsiniz ama bu program daha güzelmiş.
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein