ARM7 mimarisi, özellikleri ve ARM/Thumb programlama

Başlatan Petek, 13 Ocak 2006, 13:23:06

z

Herhangi bir crack işlemine gerek kalmadan asm derleyiciyi elde edemiyormuyuz?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Petek

GnuARM ücretsiz. İsterseniz Keil uVision3 arayüzü olmadan da kullanabilirsiniz. Fakat Keil kullanmanızın avantajı, seçeneklere göre asm ve link opsiyonlarını oluşturuyor. Yoksa konut satırından çalıştıracaksanız bir batch file içerisine bu opsiyonları kendinizin eklemesi gerekir. Ya da bir makefile oluşturacaksınız. O da bana göre zor iş. Keil uVision3 arayüzü olmadan (KeilARM 2.42) simulasyon özelliğinden mahrum kalacaksınız.

Keil ARM v2.42
Sadece Keil yeterli. Krakerleri içinde. Yanına bir bardak çay da iyi gider  ;)

Ücretsiz gnu derleyici isteyenler aşağıdakini indirebilir.
gnu arm 331
“Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur” A.Einstein

lozzik

Merhabalar,
Konuyu baştan beri okudum oldukça iyi gidiyormuş burda neden bitirdiniz.

Burak B

Selam;

Şimdi bunu söylemenin yerimi değilmi bilmiyorum ancak Keil uVision ile Hitex Insider Kitabının örneklerini (veya herhangi bir programı) derledikten sonra proteusta çalıştırmak istiyorsanız tek yapmanız gereken Keil derleme seçeneklerinden "Create Hex File" seçeneğini işaretleyip oluşan hex dosyayı kullanmak. Ben o örneklerin hepsini çalıştırdım :). Hatta kendim bişiler yazdım (bknz. SED1565 ve LPC2124 başlıklı yazım) ancak LCD çalışmadı   :D  
diğer yandan I2C ile eeprom kopyalama v.s. haberleşme v.s. güzel çalışıyor. Umarım bu bilgi işinize yarar.

Güzel alet vesselam.

Saygılarımla.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Burak B

Unutmadan birşey daha Keilde Peripherals menüsündeki işlemler debug yaparken baya yararlı oluyor :) GPIO SPI I2C v.s. takibinde. Ayrıca şu linke bir göz atın.
http://www.labcenter.co.uk/index.html?/support/vdmkeil.htm

Saygılarımla;

Ah askerlik ahh.. :)
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

picusta

ARM'yi ASM'de programlamak isteyenler için faydali bir kaynak.
ARM'in mimarisinden nasil en iyi avantaj çekilir? Pipelinelari optimal kullanim,  compiler'lerin bile bilmedigi trikler, hepsi burda:
Efficient_programming_techniques_for_ARM (20 sayfa civari)
http://rapidshare.com/files/2643091/Efficient_programming_techniques_for_ARM.pdf.html