Ankara - Ev icin internet onerisi

Başlatan z, 17 Mart 2021, 07:05:38

Sozuak

Taahhütlerde dikkat ederseniz XX Mbit'e kadar hız der, XX Mbit hız demez. Hız garantisi olunca fiyat 2-3 kat artar. Kablo nette belirli bir band genişliği o andaki kullanıcılara paylaştırıldığı için taahhüt edilen hızın üstüne u/d olarak çıkabiliyorsunuz  muhitine ve saatine göre.

sezgin

Alıntı yapılan: Sozuak - 18 Mart 2021, 10:23:27Taahhütlerde dikkat ederseniz XX Mbit'e kadar hız der, XX Mbit hız demez. Hız garantisi olunca fiyat 2-3 kat artar. Kablo nette belirli bir band genişliği o andaki kullanıcılara paylaştırıldığı için taahhüt edilen hızın üstüne u/d olarak çıkabiliyorsunuz  muhitine ve saatine göre.

BTK %80 hız vermeyi zorunlu tutuyor ama kimi firma pek sallamıyor açıkçası. DSL bazlı sistemler mesafeye bağımlı ama Kablonette altyapı gereği mesafe önemli değil.

Sozuak

Benim bahsettiğim mesafeden ziyade % ağ yoğunluğu aslında. Ülkede kanun, kural mı kaldı :) tutturabildiğine :)

zipzip

Kablonet kullanıyorum, kablonet modemi piyasada bulmak sıkıntılı, kiralık olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak kablonet modemin kendi wifi router ı sıkıntılı, sık sık hız kaybına uğruyor ya da kesinti yapıyor. Arkasına Keenetics bir router ekleyerek sorunu çözdüm. Birlikte verilen TV box etkileşimli servisler için ethernet ile kablo modeme bağlantı gerektiriyor. Kablo modemi bridge modda kullandığınızda bu bağlantıyı router a yapmanız gerekiyor. Benim gibi router farklı bir yerde ise kablo modem bağlantısını bridge mode a geçmeden DHCP yi routerdan alacak şekilde ayarlamanız ve tv box ethernet kabloyu modeme bağlamanız gerekiyor.

MC_Skywalker

ADSl/VDSL de Türknetten menun değilim lakin fiberede denemek niyetindeyim. Gigabit internet'i tavsiye edr
m. Türknet apartmana aşağıdaki fiber sonlandırıcıyı koydu. Herhangi bir besleme yok.

20M fiber patch kablo aldım, daireye kadar olan kısmı kedi olanaklarıöa halledecğim.

GPON cihazını da kendim aldım. kargoyu bekliyorum. TTNet kutudan daireye kablo çekimi GPON lu modem için Kontrat süresince 6₺ kira parası isityor. TürkNet te durum kesin değil online destektekiler bir ücretzi diyor bir kira bedeli var diyor.

engerex

Alıntı yapılan: OG - 18 Mart 2021, 09:14:11Çok upload yapan biriyim, Fiber olmadığı için Superonline'dan DSL'nin hızlı bir tipini kullanıyorum (şu an hangisi bilemiyorum),
evde fiber var, ölçüm yaparak karşılaştırmadım ama kullanırken aralarında hiç fark göremedim, upload/download çok hızlı.
90-100TL gibi bir fiyat, her şeye yeterli.

DSL port bulunamadığı önceki yıllarda Kozyatağı'nda kablo kullanıyordum, herhalde millet yüklendiği saatler olsa gerek çok yavaşlıyordu. Yani arkadaşların bahsettiği bu günkü memnuniyetlerine sebep kullanıcısının azlığından olabilir, bilemiyorum.

Türknet santrale kadar kendi altyapısında olanlara VDSL ile 100 Mbit download ve uploadda da limit koymuyor. 10 alıyorsan 10, 50 alıyorsan 50 Mbit upload veriyor. Fiyat 85 TL, kendi altyapısında değilsen şuan 35 Mbit veriyor upload 3 Mbit ve oda 85 TL.

Türknet kendi altyapısı ile fiber kullanana efsane paketler sunuyor. Fiyatlarda efsane.

OG

Türknet'i  2-3 sene önce kullandım (Dudullu-İstanbul)
Berbatdı
müşteri hizmetleri diye bir şey yok idi, kimseyi bulamıyorsun, gerçekten, muhatap yok, abonelik iptali için bile müşteri hizmetlerini bulamıyorduk, söktük attık.

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mehmet

Süperonline Fiber kullanıyorum.
35/5. Ancak site içinde ayrıca ip
dağıtan bir switch var. Bu çok site
için yapılıyor. Çok sık kopma yaşanıyor.

IPV6 çıkana kadar bu şekilde devam
edecek.
Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: OG - 19 Mart 2021, 20:01:39Türknet'i  2-3 sene önce kullandım (Dudullu-İstanbul)
Berbatdı
müşteri hizmetleri diye bir şey yok idi, kimseyi bulamıyorsun, gerçekten, muhatap yok, abonelik iptali için bile müşteri hizmetlerini bulamıyorduk, söktük attık.

Ben bakanlığa sikayet edip öyle kapatabilmistim. Tamam kapatıyoruz deyip kapatmiyorlar. Fax çekmeniz lazım diyorlardı  sırf kıllığına

mustafacan

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 19 Mart 2021, 21:44:51Ben bakanlığa sikayet edip öyle kapatabilmistim. Tamam kapatıyoruz deyip kapatmiyorlar. Fax çekmeniz lazım diyorlardı  sırf kıllığına
O işler bitti. E-devletten iptal ile işler kolaylaştı.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

Sozuak

Tamam tamam Elon'un Starlink'ini bekleyelim.

MC_Skywalker

Starlink önsiparişleri geçen ay alındı. $99 depozito ve $499 uydu seti fiyatı var. Kayıt yaptırıp vaz geçerseniz $99 geri verilmiyor.

https://www.starlink.com/

OG

Alıntı yapılan: Sozuak - 20 Mart 2021, 15:06:40Tamam tamam Elon'un Starlink'ini bekleyelim.
:D

Alıntı Yap$499 uydu seti fiyatı var.
daha da sabrederseniz bunu da almazlar  :-[
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

power20

Starlink nasıl olur bilemem. Yanlışlıkla şimdiki uydu interneti almaya karar verirseniz derhal vaz geçin. K band, Yahsat vs. kelek.  Uydu internet Ekipmanı da ezip attım. bunun ikinci elini de alan olmaz. Parayı çarçur ettim. Turkcell data hattını evde  5 sendedir sabit internet niyetine kullanıyorum. Mis. 50GB 100lira civarında

Sozuak

5g ile herkes ozgurce interneti kullanacak yasasin starlink😌