Gsm bağlantısı ile araç takip yapan cihaz arıyorum

Başlatan ACM, 19 Eylül 2022, 15:58:31

fide

Kullanılabilir ama çok kesin bir konum  beklemeyin. Verimli bişey istiyorsanız GPS şart. Haliyle mcu ve GSM modül de şart hale geliyor.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

SpeedyX

Böyle bir projeyi önceden yapmıştım, dikkat edilmesi gereken aracın aküsünü bitirmemek. Çözüm olarak çok az akım çeken bir accelerometre de pcb ye eklenip, hareket algılandığında gsm i açmak. Diğer türlü lipo vb kurtarmaz.

ACM

Nazar değdi. Cihazı bul özelliği ile motorsikletteki telefonu daha önceden yaklaşık 10 , 15 metre daire içerisinde gösterirken , şimdi tahmini 200 metrelik büyükbir daire içerisinde göstermeye başladı.

Cihazımı bul uygulaması ile tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim yoksa yine araç takip sitemine geri dönmek zorunda kalacağımki bir sürü masraf.

Andromeda

Araç takip sistemine yıllık ücret veriliyor(500 tl demiştiniz)..ama araçtaki telefon hattınada aylık belirli ücret verilmesi lazım..en ucuz paket aylık 80-100tl civarında..
Gsm dışında tek alternatif "uzun menzilli bir telsiz verici yapmak ve sadece bilgi gönderim halinde
modülasyonu açmak" gibi bir fikir aklıma geliyor..gsm varken biraz saçma gelebilir.. birde yasal durum var..
konum takibi gsm ye sıkıca bağlanmış bir sistem..

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

mfurkan7

Apple'ın Airtag'i kullanılarak araç takibi yapılabilir. Airtag'in buzzeri de var. Buzzer kısmı çıkartılıp yerine konulacak bir devre ile belki araç aç kapa işlemi yapılabilir.

Bu belki işe yarayabilir:
https://www.youtube.com/watch?v=_E0PWQvW-14&ab_channel=stacksmashing

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ACM - 20 Kasım 2022, 22:44:08Nazar değdi. Cihazı bul özelliği ile motorsikletteki telefonu daha önceden yaklaşık 10 , 15 metre daire içerisinde gösterirken , şimdi tahmini 200 metrelik büyükbir daire içerisinde göstermeye başladı.

Cihazımı bul uygulaması ile tecrübesi olan varsa ve bilgilendirirse çok sevinirim yoksa yine araç takip sitemine geri dönmek zorunda kalacağımki bir sürü masraf.

GPS kapalı olursa GSM istasyonundan aldığı konuma göre konum belirler ve bu dediğiniz durum olur.

Telefonu bi kontrol edin.

ACM

Ben ve uzun menzilli telsiz verici. Odadan odayayı yaparken ter döktüm  , arka sokağa bile gönderemem ben. Ben aylık45 tl veriyorum pakete , eğer araç takip yapılacaksa gözden çıkartmak lazım mecbur

Airtag konusunu araştırdım biraz , konunun başlarındada geçti , sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Yerini tesbit için yakınındaki yüksek sürümlü telefonu kullanıyor bu taglar. Eğer taşrada dağda bayırda ise araki biri gelsinde bağlansada yer bildirse , oda yüksek sürüm tel ise.

İlyas hocam telefonda konum için 3 ayar var , GPS ,  Ağ ,  Ağ ve GPS .  En keskin olanı GPS ve Ağ imiş , bunu seçiyorum (diğerlerinide denedim) değişen birşey yok. Ben sık cihaz bul yaptım , tahmin ediyorumki bu adam birini rtakip ediyor diye düşünüp alanı genişlettiler sanırım , başka açıklaması yok. Tabii bunu sistem otomatik yapıyor olmalı. Evde tablet var , onda sorun yok yine 15 , 20 metrede gösteriyor.

ilyas KAYA

Family link kurun cihazın bazı özelliklerini family link ile uzaktan kontrol edebiliyorsun hemde google haritalarda direk olarak yerini veriyor. Gsm+GPS en iyisi tabiki. Sınırlama getiriyor olabilir.

Veya GPS telefonu fazla isittigi için telefon kendi kapatıyor olabilir. Bu kadar sık kullanmaktaki amaç nedir sonuçta hırsızlık durumunda kullanılacak nadir zamanlarda lazım olacak bir şey. Eğer gerçekten birini takip ediyorsanız bu suç dur bu nedenle de kapatiyordur.

ACM

Hassasiyetinizi anlıyorum.Yıllar önce elektrikli mutfak ısıtıcıları satarken taksitle bir motorsiklet alıp hem satışını hem montajını yapıyordum ,  gayet iyi giderken ilk ayda motor çalındı , tüm şevkim , azmim kırıldı ve büyük üzüntü duydum , motoru bu işe güvenerek aldım , olmayınca satışlarda zayıfladı , zor günler geçirdim. Benzer durumu yine yaşıyorum ve bu sefer aynısının olmaması için elimden geleni yapmak istiyorum çünki gayret olmayınca başarıda gelmiyor.
    Sık kontrol yapıyorum çünki çalıştığından emin olmam lazım , bağlantı varmı , telfon kapandımı , çekiyormu v.s. Telefon kolaylıkla erişebilecek biryerde değil çünki.
  Sizi bu konuda  daha fazla yormayacağım , bu iş amatörce kalıyor  , araç takibine bakacağım tekrar.

Andromeda

GPS izleme sistemini kurarken bir yandan da motora hırsız alarm sistemi kurmak lazım..madem cep telefonu olacak,  internetten izlenen kamera bile konabilir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

ACM

Alıntı yapılan: Andromeda - 21 Kasım 2022, 11:05:40GPS izleme sistemini kurarken bir yandan da motora hırsız alarm sistemi kurmak lazım..madem cep telefonu olacak,  internetten izlenen kamera bile konabilir..

Hırsız alarmını kendim taktım. Telefonu gizlediğim bölümde kameranın görüş alanı sıfır ama uygun bir yer olsaydı olabilirdi tabii. Usb girişli yılan kameralar var , bunlarda çok rahat olabilir montajı.

Ben konudan uzak duracağım artık , adımız çıkacak  takipci diye.

Andromeda

..minik wifi ip kamera olursa istenen yere konabilir ve sadece besleme kablosu çekilir.