MULTİMETRE TAVSİYESİ

Başlatan ahmetbudak, 29 Kasım 2022, 00:35:14

Mr.Thinking

Hangi my68 bu? Link verirmisiniz?
Bendeki fluke 87 yi ilk aldığım zaman fluke 175 probu ile gelmişti. 6 sene oldu. Şu sıralar proplar omaj göstermeye başladı. Proplari birbirine degdirdigimde yaklasik  3 ohm  bir değer gosteriyor.
Cihazı aldığım firmadan yeni fluke 87 probu istedim ve bambaşka bir prop geldi. Adi, rezil, berbat, esmek olmayan, kısacık bir şey. İşin garibi fluke TL 75 probuydu ve 750 TL ucret aldılar. Aradığımda fluke 87 diye bir prop olmadığını fluke 87 lerin gönderdikleri propla satıldığını söylediler. İyide ilk satın aldığımda da bu gönderdikleri propla değil Fluke 175 probuyla gelmişti. Gayet te güzeldi. 6 sene kullandım düşünün. İade ettim ve başka bir firmadan 175 probu getirttim. Çok esnek ve emniyet kilidi olan bir prob. Tavsiye ederim.  Proplari değiştirince 3 ohm sorunu da çözüldü bu arada. 0.01 ohm a kadar düştü.
ego=1/Knowledge

fay_elektronik

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: fay_elektronik - 26 Aralık 2022, 18:30:06Ürün resmi

Bunun orjinal ilk versiyonunu 20 sene kullandim hala çalışıyor. Dediğin gibi çok hızlı ölçüm yapıyor.

fay_elektronik

Alıntı YapBunun orjinal ilk versiyonunu 20 sene kullandim hala çalışıyor. Dediğin gibi çok hızlı ölçüm yapıyor.
esasında yaptığım işte prestiji düşük bir ölçü aleti ama ben seviyorum fluke de alabilirim lakin bozulursa ve kaybedersek agır koyar :)

makdeniz

Güzel bir video buldum hızı iyi, güzelmiş derken fiyatına bakayım dedim; şu anda.  Mastech MY68 - 2100 TL ile 2800 TL arasında

Birde farklı markaların benzer ölçü aletleri var. MY68 kodlu ama Mastech markası yerine Zoyi vs. gibi markalar yazıyor kullanan var mı ?

Karanlık olmadan aydınlık, Ölüm olmadan yaşam mantıksız.

Sozuak

Evde ivir zivir islere lazim olur diye ogsm markali my68 model var. 10 yildir kullaniyorum daha once de arabada duruyordu. Simdiye kadar sorun cikartmadi.