Mikrodalga radar sensörünü görüntü sensörüne değiştirme veya hassasiyet azaltma

Başlatan unalkare, 02 Aralık 2022, 15:42:12

unalkare

Karaköy'den apartmanımız için 15 adet hareket sensörlü led lamba aldım . Sensörleri denedik ve taktık.

Fakat işler düşündüğümüz gibi gitmedi . Sensörler çok hassas evden çıkmadan veya evin koridorundan geçerken bile çalışıyor . Daha sonra incelediğimizde Hareket sensörlü değil mikrodalga radar sensörlü lamba aldığımızı anladık . İade kabul edilmeyip yeni led lamba almak ve takmak maliyetine de giremediğimiz için revizyon yapmak istiyorum lambalarda .

içine takılı olan sensör bu çok araştırdım ama piyasada bulamadım . Modelinden de emin değilim http://m.szhaiwang.cn/en/product/list-12.html
Buradaki listedeki HW-MS02 olabilir link çalışmadığı için anlayamadım .

Benim yapmak istediğim ya bu modele direnç takarak hassasiyetini azaltmak (HW-MS03 te oluyor)

Ya da Hc-Sr501 model hareket sensörü ile değiştirmek

Lambadan sensörü çıkarttığım zaman çalışmıyor , aynı sırada (ters çevirerek de ) kabloları değiştirip hareket sensörüne takınca ise  ışık süresiz yanıyor.

Konunun uzmanı bir arkadaş yardımcı olursa çok sevinirim . Elektrik sarfiyatı düşsün derken arttı

mg1980

Üzerinde mesafe ayar trimpotu görünüyor. Oradan ayar yapmayı denediniz mi..

JOKERAS

Hareket sensörleriç çok yanıltıcı olurlar.Çalıştığınız ortamdaki her hareketten etkilendikleri için
ne oluyor anlamak zor.Siz uğraşırken hareket ettiğiniz için sizi hep yanıltacak.

PIR sensörlü lamba alın kullanın.Boşuna uğraşmayın derim.Boşa zaman kaybı olur.
Ayrıca Radar Sensörler daha pahalı,başka bir iş için kullanırsınız.
Bu tip sensörler Canlıların etraflarına yaydıkları UV yansıması ile çalışırlarmış.
Önündeki prizmatik plastik çok önemli.Yani bir kaç kriteri var.
Prizmatik plastiği sökerseniz veya şeklini değiştirirseniz bile çalışmayacak veya sizi yanıltacak.

erkan614

üretici olarak söylüyorum pir sensör takmanız için camında delik olması lazım
sonrasında da bir sürü iş uymaz vs
plastik ledi pir sensörlü armatür alin bizde 5$
sadece sensör isteseniz 2.5$
harici pir sensör isteseniz 9$
veya radar sensorleri sadece üst yüzeyi açık kalacak şekilde alüminyum folyo bantla sarın bu hassasiyetlerini düşürür
edit
radar sensörün üzerindeki devrede olan direnç değerleri ile uğraşmayın sonra hiç görmüyor veya sürekli parazit kapiyor
zaten bu tarz eksiklikleri yüzünden radar sensör üretimi  yapmıyoruz

ilyas KAYA

unalkare