Ynt: ccs c compiler pic programlama

Başlatan sifirzero, 27 Şubat 2023, 23:49:41

sifirzero

Merhaba arkadaşlar ccs c compiler ile pic programlama videoları çekmeye başladim. başlangictan ileri seviye uygulamalar yapmaya çalışıyorum.

Kanala abone olarak destek olurmusunuz.

Youtube kanal

inşaAllah kimsenin zamanını bosa harcatmamış olurum.

27 Şubat 2023, 23:50:14
Yonlendirme desteklerinizi yazarsanız çok sevinirim
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

Emou

Elinize sağlık hocam, anlatımınız anlaşılır duruyor ancak video kalitesinden dolayı yazılar pek okunmuyor. Gelecek videolarda kaliteye dikkat ederseniz çok daha güzel videolar görmek isterim.

sifirzero

Yonlendirmen icin Çok tesekkur ederim.
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

ertuğrul54

enson 1 sene önce video atmayı bırakmışsınız devam etmeyecekmisiniz ?

sifirzero

Videolara ilgi gormeyince bıraktım. Takildigin konu olursa. sifirrzero@gmail.com Yada siteden yazabilirsin.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Emou - 28 Şubat 2023, 08:06:31Elinize sağlık hocam, anlatımınız anlaşılır duruyor ancak video kalitesinden dolayı yazılar pek okunmuyor. Gelecek videolarda kaliteye dikkat ederseniz çok daha güzel videolar görmek isterim.
Altta vidyo kalitesini ayarlardan 1080P yaparsanız s,görüntü kalitesi artar.

12 Haziran 2024, 22:51:50
Alıntı yapılan: sifirzero - 12 Haziran 2024, 16:08:28Videolara ilgi gormeyince bıraktım. Takildigin konu olursa. sifirrzero@gmail.com Yada siteden yazabilirsin.
Bence devam etmelisin. İzleyiciler değil kendin için.
Çok uzun vidyolardan kaçın.
Mümkün olduğunca öz ve kısa açıklamalarla boşluksuz duraklamasız vidyo yapmaya çalış.
İzleyici uzun vidyolardan sıkılır.

sifirzero

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 12 Haziran 2024, 22:49:47Altta vidyo kalitesini ayarlardan 1080P yaparsanız s,görüntü kalitesi artar.

12 Haziran 2024, 22:51:50Bence devam etmelisin. İzleyiciler değil kendin için.
Çok uzun vidyolardan kaçın.
Mümkün olduğunca öz ve kısa açıklamalarla boşluksuz duraklamasız vidyo yapmaya çalış.
İzleyici uzun vidyolardan sıkılır.

Teşekkurler desteginiz icin. Calismlarimi yapip devam edeyim

ertuğrul54

Alıntı yapılan: sifirzero - 12 Haziran 2024, 22:55:54Teşekkurler desteginiz icin. Calismlarimi yapip devam edeyim
bence de devam etmelisiniz. @M.Salim GÜLLÜCE de altium designer için youtube kanalı  beklentim var. 

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: ertuğrul54 - 13 Haziran 2024, 12:56:26bence de devam etmelisiniz. @M.Salim GÜLLÜCE de altium designer için youtube kanalı  beklentim var. 
Maalesef ayıracak pek vaktim ve donanımım yok.
Wakit bulsam Harlequin-SuperFo yu çizeceğim.

Bunu SMD ye dönüştürmem gerekiyor.
Çok karmaşık ve komplex bir iş.
Hand Make Spectrum 128K Computer.

sifirzero

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 13 Haziran 2024, 15:34:17Maalesef ayıracak pek vaktim ve donanımım yok.
Wakit bulsam Harlequin-SuperFo yu çizeceğim.

Bunu SMD ye dönüştürmem gerekiyor.
Çok karmaşık ve komplex bir iş.
Hand Make Spectrum 128K Computer.
Abi hobby işi cok zevkli. Bazen kendimi kaybediyorum. Ögrencem veya problemi cozmek icin.

parametre

Bazen zamana baglı unutuyor bu nasıldı hatırlamak için iyi oluyor

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: sifirzero - 13 Haziran 2024, 15:47:08Abi hobby işi cok zevkli. Bazen kendimi kaybediyorum. Ögrencem veya problemi cozmek icin.
Benimki hobiden ziyade Bilgisayara ilk bununla dokunmuştuk. Aramızda başka bir bağ war.
TH entegrelerle dizaynetmiş birisi. Bende SMD ye dönüştüreyim dedim.
Sonra Public yapıcaam herkes alıp imal edip kullanabilir.

Ram rom ve registr ları elinizle tutup fizikselleştirebileceğiniz bir dizayn.
Çocuklar için ideal bence.
Sinclair Basic diye bir lisanı war 7 renk kullanır. 7 de parlak renk tanımı flashlı renk tanımı olmak üzere 8 bitlik renk tanımlaması wardır.
Z80 Assembly program yazabilirsiniz.
Ben 80 li yıllarda bununla eprom programlayıcı tasarlamıştım.
Krendisi 48 K ram e sahip ama 64K ya kadar kopyalayabilecek program geliştirmiştik Assembly de.

Tabii artık tarih oldu sadece retro larda boy gösteriyor.
PC deki emulatörü de böyle.
Bu sadece bir tanesi.

sifirzero

Assembly ogrenmesi zor ve zevkli bir dil. Yeni başladim ama vakit bulup ilgilenemedim. Z80 duydum galima uretimini durdurdular.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: sifirzero - 13 Haziran 2024, 22:29:29Assembly ogrenmesi zor ve zevkli bir dil. Yeni başladim ama vakit bulup ilgilenemedim. Z80 duydum galima uretimini durdurdular.
Devam ediyor da biraz talep meselesi.
8 bit işlemci kullanacak kimse yok artık.
MCU lar daha çok rağbet görür oldu.