Bilgisayar Önerisi Laptop & Masaüstü

Başlatan Mucit23, 24 Temmuz 2023, 10:51:43

Mucit23

Alıntı yapılan: sigmoid - 26 Temmuz 2023, 03:11:52Kurban bayramında itopya dan toplama pc aldım. Almadan önce arkadaşada sordum fakat toplama sistem hazır sisteme göre daha pahalıya mal oldu. Ekran kartları sistem dışı satılırken daha yüksek fiyat etiketine sahipmiş. Bunu bilmediğimden biraz kazık yemiş oldum. Daha sonra youtube da daha uygun hazır sistem tanıtımı gördüm. Zaten hep satın aldıktan sonra daha ucuzunu başka yerde görürsünüz. İtopyayı aradığımda telefona çıkan kişi ukala ukala konuştu. Artık olan oldu. Birkaç youtube kanalını takip edip hangisi kafana yatıyorsa onu almanı tavsiye ederim. Pc hocası, donanım arşivi, mesut çevik ve aklıma gelmeyen bir iki youtube kanalı ara ara hazır sistem tanıtımı yapıyor.

Laptopta soğutma sistemini iyi araştırmak lazım. Çok güçlü bir sistem alsanda kendini iyi soğutamayınca ısınmamak için hız düşürüyor.

itopya dan bende PC toplama işine baktım ama kafama göre bir PC toplasam 50 binden aşağı bir şey ortaya çıkmıyor. Haklısınız gerçekten. İşlemcisi iyi bir hazır kurulu sistem almaya çalışacağım.

Laptop olarak HP almaya karar verdim.

Victus Serisi

Hp Victus 16-R0029NT Intel I7-13700H Ddr5 16GB 1tb SSD Gen4 6gb Rtx 4050 16.1"freedos Laptop 7P6C1EA

Bunu kovalıyorum. Bu bilgisayarda Video düzenleme işleri de yaparım iyi kötü. Masaüstünde anlamsız bir şekilde benzer sistemi toplamaya kalksam en az 50 Bin sadece kasa tutuyor.

JKramer

Aynı parçalar olmasına rağmen mi fiyat farkı yüksek?

Ben de masaüstü için bakıyordum, donanimhaber'de itopya gibi https://www.gaming.gen.tr/kategori/hazir-sistemler/ ve https://www.sinerji.gen.tr/hazir-sistemler-c-2107 sitelerinden adresler veriyorlar, istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. En son masaüstü topladığımda mavibilgisayar vardı, bu saatten sonra kendim uğraşmak istemiyorum açıkçası.

sigmoid

o zaman cüzzi bir rakama bilgisayarı topladılar. SDD + HDD almmıştım. HDD bozuk çıkınca ücretini iade ettiler. Evde kendimiz toplasak bozuk veya uyumsuz çıkan ürünlerle uğraşmak ve iade süreci vs devreye giriyor. sadece alırken kasaya powerboost güç kaynağı takmıştım. Meğer bu markanın namı diğer C4 patlayıcı diye geçiyormuş. Bu moralimi çok bozmuştu. Gidip tekrar bir güç kaynağı aldım. Bir ara powerboost güç kaynağını elden çıkaracağım.

noravel

2 yıl önce Masaüstü PC mi farklı satıcılardan aldığım parçalar ile toplamıştım. Aşağıdaki satıcıya da da bakabilirsin.

https://inventus.com.tr/

Mucit23

Hp Victus 16-R0029NT Intel I7-13700H Ddr5 16GB 1tb SSD Gen4 6gb Rtx 4050 16.1"freedos Laptop

Bu Laptop'u satın aldım. Bakalım umarım iyi çıkar. Kötü yorum yok.

Masaüstü bilgisayar için karar veremedim. Hazır sistem de alsam toplasam da en az 50K sadece kasa tutuyor. İş yerine 2 Adet monitör alacağım. Bunun için ne önerirsiniz? Masaüstü bilgisayar alırsam en az 2 adet monitör olmalı.

Bazı arkadaşlarım 34 inç ultra geniş curved tek bir monitör al diyor ama emin değilim. Ekranı fiziksel olarak bölmek mümkün olmuyor sanırım bu şekilde.

sigmoid

Ben philips ucuzundan 3 adet monitör aldım. Euro truck simulator 2 oynayken keyfi başka oluyor. Tek büyük monitörün fiyatı daha yüksektir.