Eski tuşlu cep telefonları için ışıklı etiketler hakkında

Başlatan overlok, 31 Mart 2024, 15:26:55

overlok

Alıntı yapılan: dnacikaya - 31 Mart 2024, 22:38:46Pilsiz radyo devresinde kullanılan germanyum 1n34 veya 1n60 diyotlar denenebilir.
Teşekkür ederim.

Alıntı yapılan: istinaf duvarı - 31 Mart 2024, 22:51:01Üstteki seri diyotun yapacağı işi zaten ledler yapıyor. Dolayısıyla üstteki diyota gerek yok. Altta çok düşük ileri voltajlı bir diyot olması gerek sanırım. Onu da germanyum diyotla halledersin gibi.
Tedarik edip deneyeceğim, teşekkür ederim.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

power20

Alta germanyum diyodun gereği yoktur. Sadece koruma yapıyor. 1n4148 iyi

seron

Önceki mesajımda resim eklemiştim, görünmemiş. Bir de şöyle deneyelim:

sifirzero

Videoyu turkceye ceviri yapan var mi. Yeni telefonlarda calismayabilirmis. Diyormus
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

power20

Alıntı yapılan: seron - 31 Mart 2024, 18:06:56
Ortaya kondansatörün gereği yoktur. Bunun anlamı kısa devre olsun led yanmasın demektir 

seron

Alıntı yapılan: sifirzero - 01 Nisan 2024, 00:08:19Videoyu turkceye ceviri yapan var mi. Yeni telefonlarda calismayabilirmis. Diyormus

Videoyu göremedim. Lakin her ışıklı antenin her telefonda çalışmadığını biliyorum. Daha önce anltenli nokia 5110 telefonum vardı. Telefoncunun elinde kalmadığı için 3310 anteni taktık çalışmadı. Yakın telefonlarda bile uyumsuzluk oluyorsa günümüz telefonlarında tamamen sıkıntı olur.