Endüstriyel Dokunmatik Ekran Önerisi

Başlatan sedronjames, 23 Nisan 2024, 12:50:52

sedronjames

Forumdaşlar merhaba,

Dahilinde GPIO bulunduran, tercihen 0-5 Volt analog giriş ve çıkışa sahip olan ya da harici modüller ile bu imkanı sağlayan dokunmatik bir ekrana ihtiyacım olacak.

Bu ekran ile birkaç sensörden analog sinyal okuyup ekrana yazdırma, farklı motorlara ait roleleri çektirme, 0-5 volt arası analog çıkış verip kontrol sağlama gibi işler yapacağım.

Arayüz oluşturma ve programlamasının kolay olması benim için elzem. Hiç tecrübem olmadığı için hızlı öğrenmem lazım.

Sizlerden bu özelliklere uygun daha önce kullanmış olduğunuz endüstriyel dokunmatik ekran önermenizi rica ediyorum.

tunayk

Dokunmatik ekran olarak HMI panelden bahsediyorsan ve bütçen varsa, Weintek marka panelleri tavsiye edebilirim. Programlanabilme kabiliyeti yüksektir ve son derece güvenilirler.
Paneli kendin yapmayı planlıyorsan, DWIN paneller var, uygun fiyatlı ve programlanabilme özellikleri var.
Tamamen kendine ait bir HMI panel tasarlayacak isen şu aşamada sana uygun olmayacaktır.

Epsilon

DWIN ürünlerinin satış ve teknik destek konularında @byka yetkili sanırım.

https://www.picproje.org/index.php/topic,76572.msg641233.html#msg641233 

sedronjames

@byka merhaba. ilgili özelliklere sahip ürününüz var mıdır?

M.Salim GÜLLÜCE

Delta HMI emsallerine göre çok ucuz HMI ekranlardır.
Ancak HMI ekranlarda dışarıdan analog giriş alıp röle yada bir takım nesneler ekomuta edecek özellik olmaz.
HMI ekranlar kullanıcı konsolu olarak iş görür.
Yani kullanıcının PLC yada başka Kontrolcü devrelerle haberleşip onlardan bilgi alıp görüntüleme ve onlara bilgi aktarıp yönlendirme yapabilmesini sağlar.

Bu haberleşmeyi RS232, RS485 yarda RJ-45 Ethernet üzerinden yapar. Analog yada Lojik işlemler için ayrıca belirttiğim haberleşme kanallarıyla iletişim sağlayabilecek elektronik cihazlar (PLC yada benzeri) kullanmanız gerekir.

delta-dokunmatik-operator-panelleri-hmi-kategorisindeki-urunler

tunayk

Bu ekranlarda makrolarla programlanabilme imkanları nasıldır. Hiç deneyimiz oldu mu? Weintekte oldukça kapsamlı özellikler mevcut.

forsa1975

Alıntı yapılan: tunayk - 23 Nisan 2024, 22:00:49Bu ekranlarda makrolarla programlanabilme imkanları nasıldır. Hiç deneyimiz oldu mu? Weintekte oldukça kapsamlı özellikler mevcut.

GMT HMI 

Bu ürünlerde analog giriş çıkış yok. Fakat makrolar ile programlanabiliyor.

Kontrol için PLC kullanacaksanız yukarıdaki ürün iyidir.

Mikrokontrolor ile proje geliştirecekseniz en kolay programlayabileceğiniz Nextion HMI.

Mucit23

Alıntı yapılan: tunayk - 23 Nisan 2024, 22:00:49Bu ekranlarda makrolarla programlanabilme imkanları nasıldır. Hiç deneyimiz oldu mu? Weintekte oldukça kapsamlı özellikler mevcut.

Nextion bu konuda çok iyi diyebilirim. Kendi içerisinde onlarca satır kod yazarak mcu yükünü oldukça hafifletiyorum. Gayet stabilde çalışıyorlar. Fakat son zamanlarda fiyatları çok pahalandı.Neredeyse endüstriyel hmi paneller ile aynı.
 Nextion gibi esnek bir şekilde programlabileceğim ucuz alternatifler arıyorum.

Deneme için bi tane dwin lcd almıştım ama kullanmak nasip olmadı. Arayüzü biraz karmaşık geldi.

byka

Alıntı yapılan: sedronjames - 23 Nisan 2024, 13:34:10@byka merhaba. ilgili özelliklere sahip ürününüz var mıdır?

merhaba,
 isteğinize uygun kendi üzerindeki T5L serisi MCU yu keil patch ile kodlayarak kullanabileceğiniz COF serisi modeller olduğu gibi
UART yada RS485(Modbus master-Slave kullanımı) ile size ait kontrol kartınızdaki MCU ile de kullanabileceğiniz LCM modeller de var .
daha detaylı bilgi için lütfen 0530 340 1746 whatsapp dan yada info@kamantek.com dan ulaşabilirsiniz.

DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php