Veriler ekrana nasıl yazdırılır

Başlatan omsal, 01 Mayıs 2024, 02:24:58

tunayk

Hocam normalde LabView kendi ürettiği DAQ kartları veya test benchleri ile çalışıyor diye hatırlıyorum.  Bu dediğiniz yapıda  serbst bir veri seti veya haberleşme yoluyla etkileşim üzerinden çalışabiliyor mu?

Epsilon

Lab View ile ilgili aşağıdaki videoyu seyrettim.
iki sayıyı toplayan bir programı 3-4 dakikada yazdı.
Assembler ın bir seviye üstünün görselleştirilmişi gibi
*7.dakikadan sonra programın nasıl yazılacağını anlatmaya başlıyor

Firzen

Assemblerda grafikleri nasil gorsellestiriyorsunuz hocam?

Burada herhangi bir COM porttan toplanilan veri 5 dk da ekrana istediginiz sekilde yansitabiliyorsunuz. Python Arduino vs gibi programlar free ve commercial icin cok uygun olsa da. LabVIEW in amaci size cok hizli sonuc vermek ve yansitmaktir. O yuzden tavsiye ettim zaten
Kararsız...

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Firzen - 05 Mayıs 2024, 13:37:51Assemblerda grafikleri nasil gorsellestiriyorsunuz hocam?

Burada herhangi bir COM porttan toplanilan veri 5 dk da ekrana istediginiz sekilde yansitabiliyorsunuz. Python Arduino vs gibi programlar free ve commercial icin cok uygun olsa da. LabVIEW in amaci size cok hizli sonuc vermek ve yansitmaktir. O yuzden tavsiye ettim zaten
Bana pek sıcak gelmedi.
Kendi içinde kapalı bir sistem sanırım.
Derleyip bağımsız olarak dışarıda çalıştırılabilecek bir arayüz oluşturmuyor zannedersem.

tunayk

Alıntı yapılan: Epsilon - 05 Mayıs 2024, 12:59:53Lab View ile ilgili aşağıdaki videoyu seyrettim.
iki sayıyı toplayan bir programı 3-4 dakikada yazdı.
Assembler ın bir seviye üstünün görselleştirilmişi gibi
*7.dakikadan sonra programın nasıl yazılacağını anlatmaya başlıyor

Görünüşe göre temel felsefe PLC programlamadaki görsel programlamaya ilave olarak SCADA yapılarındaki görselleştirme mantığına dayanıyor.  Klasik kodlamanın da yeri / müşterisi var, bu tip görsel programlamanın da.

05 Mayıs 2024, 14:00:24
Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 05 Mayıs 2024, 13:53:56Bana pek sıcak gelmedi.
Derleyip bağımsız olarak dışarıda çalıştırılabilecek bir arayüz oluşturmuyor zannedersem.

Runtime yapısı var. Ayrıca derleyip yüklenebilir program haline gelebiliyor.

Epsilon

Alıntı yapılan: Firzen - 05 Mayıs 2024, 13:37:51Assemblerda grafikleri nasil gorsellestiriyorsunuz hocam?

Benim ifadem

Alıntı yapılan: Epsilon - 05 Mayıs 2024, 12:59:53Assembler ın bir seviye üstünün görselleştirilmişi gibi

Bir seviye üstü bunu kapsayabilir.Kelimelere bu kadar takılmamak gerekir.
Kim nerede işine yararsa kullanır.

Firzen

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 05 Mayıs 2024, 13:53:56Bana pek sıcak gelmedi.

Yok olustuyorsunuz hocam. Exe msi sh tum formatlarda cikti veriyor.
Kararsız...