Tv'den ses sistemine kablosuz ses iletimi.

Başlatan overlok, 08 Mayıs 2024, 23:26:29

overlok

Merhabalar, elimde basit 2+1 ses sistemi var. Tv'den buna sesi kablosuz iletmek için  hazır kurulu modül/sistem tavsiyesine ihtiyacım var. Yada direkt böyle özellik içeren (vericisi, alıcısı olan) ses sistemi de olabilir.
Kullandığınız, tavsiye edebileceğiniz önerilere ihtiyacım var.
Hanımların dikkatine, overlok makinesi ayağınıza geldi!

kimlenbu

TV'de bluetooth varsa samsung'un soundbar'ları olabilir, aux, bt, optik girişleri var.

neccarzade

@kimlenbu hocamın da belirttiği gibi tv'de Bluetooth cihazda da aux varsa işiniz oldukça kolay gibi. Ben kendi aracimda böyle bir cihaz kullanıyorum. Tek sıkıntısı şarjı çabuk bitiyor. 6-7 saat sürekli kullanımda bitebilir.
https://www.hepsiburada.com/pratik-bluetooth-aux-arac-kiti-pm-HB000008706Y

overlok

overlok

Acaba şu görseldeki bluetooth verici

Şu modüle bağlanır mı?

power20

Alıntı yapılan: overlok - 09 Mayıs 2024, 15:50:26TV'de bluetooth yok maalesef :(
Kulaklık çıkışı varsa oraya bluetooth aparat takılır. Sesi gönderir.

overlok

Alıntı yapılan: power20 - 09 Mayıs 2024, 16:40:59Kulaklık çıkışı varsa oraya bluetooth aparat takılır. Sesi gönderir.

Ses sisteminde bluetooth yok. Acaba mesajımda görseli olan bluetooth modüle, Tv ye takacağım verici bağlanabilir mi?

Mr.Thinking

Bir zamanlar bundan kulandım. O zaman bl bu kadar yagın değildi.
Ama sanırım üretimi kalkmış gibi. stoklarda yok görünüyor. Ama buna muadil bir şey bakılabilir.

https://www.antenci.net/NEXT-AV-Sender-24GHz-Kablosuz-Ses-ve-Goruntu-Aktarici,PR-29.html
ego=1/Knowledge

mustafa_cmbz

Usb gibi olan modüller usb den enerji alıyor TV nin 3.5mm ses çıkış jakından sesi alıyor Bluetooth ile kulakğıa VS aktarıyor ama çok kaliteli bir ses alamıyorsun. Onu belirtebilirim. Belki kaliteli ve pahalısını bulursan ses sisteminde kullanabilirsin

overlok

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: overlok - 09 Mayıs 2024, 21:20:47teşekkür ederim.
Evet bunu gördüm bende araştırırken. Ses kalitesi olarak ne kadar iyidi sizce? Yani hışırtı vs var mıydı?
Evet bazen garip davranışlarda bulunuyordu. 2.4ghz de dalga geçenlerin hışmına uğruyordu bazen.
ego=1/Knowledge

Epsilon

Eski TV ve hiçbir ses çıkış soketi yoksa ,SCART soketlerinde ses çıkış  ve 12 volt uçları var.
4.mesajdaki kitleri kullanabilirsiniz.12 voltuda 5 volta düşürerek vericinin beslemesi için kullanırsınız.
SCART konnektörü kullanılıyor olsa bile gerekli pinler ufak bir kutuya taşınır.Ayrıca SCART to 3,5mm kablolar var vs
Bl sistemler pil ile çalıştırıldığında çok temiz sesi vardır.
Ben 50 yaşındaki müzik setimde eski versiyon Bl kullanıyorum sesi gayet iyi.
Cahillik ne güzel,herşeyi biliyorsun

overlok

Tamamdır, çözdüm işi. Daha önceki mesajlarımda bahsettiğim modüller eşleşti birbiri ile. Tek sorun mesafe şu an. 2 metreden az mesafesi var.