Bilgisayarın bir türlü görmediği sağlam hafıza kartı

Başlatan Mucit23, 16 Mayıs 2024, 11:31:42

Mucit23

3D yazıcımda kullandığım 8gb kapasiteli bir tane hafıza kartım var. Bugün ne olduysa yeni baskı dosyasını yüklemek için laptopumun sd kart yuvasına taktığımda bilgisayarın herhangi bir şekilde algılamadığını fark ettim. Fakat SD kartı yazıcıya bağladığımda Yazıcım kartı görüyor içerisindeki dosyaları listeliyor. Kart çalışıyor gibi bir sebepten dolayı PC algılamıyor.

Elimde birde 16gb ve 32gb hafıza kartları var, onları pc görüyor fakat Yazıcı görmüyor. Böyle enteresan bir durumun içine düştüm. 8gb hafıza kartı disk yönetiminde de hiç görülmüyor. Yani RAW olma durumuda yok.

Bunun çözümü var mıdır? Acil baskı almam lazım elim ayağım bağlandı.

ByTEK

Windows için "mini tools partition wizard" uygulaması ile kartın formatını değiştirebilirsiniz. Windowsun desteklemediği bir formata döndü ise hiç görmeyebilir. Kartı takın programı çalıştırın. Eğer program içerisinde görürse gereken formata dönüştürebilirsiniz.

digi_micro

Bilgisayardaki SD kart yuvasını kontrol edin. Bazı metal pinler temas etmiyor olabilir.

Mucit23

İlginç bir şekilde bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi. Çalışmaya başladı. Ama yine bir dengesizlik olabilir.Yazıcı 8gb sonrasını görmüyor sanırım. Bir tane 8gb hafıza kartı yedek olarak alayım. Belli ki bunun eli kulağında.

power20

sezgin

Çoğu cihaz sadece fat görüyor, dosya yapısı farklı olabilir mi?

Mucit23

Geçici bir sorundu ne olduysa kapatıp açtıktan sonra düzeldi. Bilgisayarda HP marka