sfırdan renesas

Başlatan Ruges, 24 Şubat 2006, 12:22:34

YARGICH

Tabi ne demek, paylaşmayacaksam burda ne işim var. Reklem olmaz herhalde;

Firma.:  Erdem Reklam
Tel.....:  0212 292 31 54
Adres.:  Yüksekkaldırım Cad. Şimşek Han No:14 Kat:4 D:12 Karaköy

Firma.:  Güler Elektronik
Tel.....:  0216 313 53 18
Adres.:  Ihlamur Kuyu Mah. Alemdağ Cad. Öztürk Sok. No:32 Ümraniye

Erdem Reklam birazdaha tecrübeli gibi, ve yeşil baskı için ekstradan aldığı ücret diğerine göre çok daha az. Değiştimi bilmiyorum tabi 1 senedir gitmiyorum. Yalnız az adetli kartları Erdem Reklam da biraz daha pahalı olablir. 30-40 gibi. Güler elektronik 10-20 YTL ye yapar. 10YTL'ye çift yüzlü 10x15cm'lik bir kart yaptırdım. Bende önce anlamadım. Hemde 1 günde. Utanmasa bekle birazdan vereyim diyecek :) Kart parası, PnP, asit ütü mütü derken daha mantıklı geliyo. Yalnız dediğim gibi Güler'de daha fazla hata olabilir. Ben 3 tane yaptırdım yakın hatlarda kısa devre vardı, bir kaç tane diye sesimi çıkarmamıştım. Şunuda ekleyeyim Erdem kalay yapar ama Güler kalay yapmıyor. Yani o esnada başka bir tanesi için yapıyorsa seninkinide bandırıyor. Kezaa yeşil içinde öyle, o esnada yeşil yapıyorsa yeşili ucuza yapıyor. Yapmıyorsa yeşil için uçuk bir fiyat istiyor. Uzattım gene.....

İyi Çalışmalar..
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

aYe

Selam arkadaşlar,

M16C'yi programlarken hangi pin'lerin hangi durumda olması gerektiği gibi sorulara cevap olarak kendi çizdiğim şemayı veriyorum;

İyi çalışmalar...
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

Ruges

sekerb ""Kontrol devreni nerede ve nasıl yapmayı düşünüyorsun? Beni en çok düşündüren bu açıkcası""

cevap
çalıştığım şirkettin kartlarını yaptırdığı güvenilir bir elektronikçisi var. şehir dışındaki işlerim biter bitmez yargıch arkadaşımızın verdiği programlama devresini p-cad 'e aktarıp ,bahsettiğim şirkete verecem. eğer düzgün ve düzenli bir çalışma yaparlarsa sizide haberdar edip,p-cad şemasının örneğini orada bırakırım ve isteyen hiç uğraşmadan gidip oradan kartı alır.ama önce ben bir örneğini yaptırıp,test edeyimde sizide yalnış yönlendirmiş olmayayım.ondan sonra adresini ve gerekli bilgileri yazarım

sekerb

valla süper olur   :D

Klein

Ben acil durumlar için Positive 20 ile basıyorum kartı. Sorun olmuyor. renesas kılıfı düşündüğünüz kadar dar bacaklı değil. Biraz zorlasanız aradan yol bile geçer.

YARGICH

Selam,

Alıntı yapılan: "nioya"
Ben acil durumlar için Positive 20 ile basıyorum kartı. Sorun olmuyor. renesas kılıfı düşündüğünüz kadar dar bacaklı değil. Biraz zorlasanız aradan yol bile geçer

Renesas'ın kılıfı derken hengi kılıfdan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama yukarıdaki devrede kullanılan chipin kılıfından bahsediyorsanız, o chipin iki bacak merkezleri arası 0,65mm, ve bir bacağın kalınlığı 0,35mm, arada kalan alan 0,30mm. Sizin bu aradan yol geçirebilmeniz için hattın kalınlığı 0,1mm olması lazım ki diğer pinlerede değmesin. Ben 0,1mm lik bir hattı pozitif 20 ile çıkartabileceğinizi zannetmiyorum. Hatta baskıdevreciler yapabilir mi diye de sormak lazım. Hem aradan hat felan geçirmeye gerek olacağını zannetmiyorum.

İyi Çalışmalar.
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

Klein

:D:D:D:D:D:D
aradan yol geçirme işi zaten espiriydi.....

aster

Geçirene bakmak lazım  :)
hele söyle 2 senelik felansa tadından yenmez meret

YARGICH

Bende kendi kendime diyorum millete bak poztif 20 ile bile neler yapıyo, bende PnP ile bile ince hatlarda zorlanıyorum  :lol:

Klein

Yav usta bu konu buranın konusu değil ama , ben PNP ile adacık bile basamıyom. Bu işin incelikleri , püf noktaları  hakkında bilgi verirseniz valla çok sevinirim....

aYe

Selam,

Klein üstadım aramıza hoşgeldin :)

Aster hocam pozitif20 konusunun tartışmasız uzmanıdır.

Pozitif20 ile baskı diye başlık varsa ona ek olarak, yoksa yeni bir başlık açarak konuyu eşelemek lazım.

Bu arada renesas ile ilgilenen arkadaşlar;

Klein hocam renesas'ı hakkını vererek kullandığını bildiğim tek kişidir, konuya dair hiç bir sorunuzun askıda kalmayacağı şüphesiz.
Sanırım ilerleyen zamanlarda renesas kısmı baya bir ısınıcak...

İyi çalışmalar.
Dünyada iki şey sonsuzdur. İnsanın aptallığı ve evren. Ancak ikincisinden o kadar emin değilim... (Einstein)

aster

Estafurullah Hocam,  :oops:  ben bu konuda sadece amatör sayılırım,
Ustalarım müsade ederlerse elimden geldiğince yardımcı olmak isterim tabiki
Alıntı yapılan: "Erol"aster'e sormuşlar,
ıssız bir adaya gidecek olsan yanına alacağın 3 şey nedir?
çeyiz sandığım, p20 ...

Klein

:D:D:D:D Güzel espiri....
Kart üzerine P20 sıkma özürlü biri olarak , anlatacaklarınızı can kulağıyla dinlerim.  
Ayrıca Tatlısukurnazı'na iltifatları için teşekkür ederim. Renesas ile onun sayesinde tanıştım.  Halen de yeni teknolojilerden onun sayesinde haberdar oluyorum.

Ralgac

bu kadar üstatlar toplandıgına göre bizede can gözü ile izlemek kalıyor baslangıc seviyesinden girişleri hecanla takip ediyorum
******* çalışmalarınızda başarılar

Ruges

slm
programlama devresindeki MAX3221EAE entegresini nereden bulabiliriz.

8O  8O  8O  8O  8O  8O