Microchip ten CD isteyin.

Başlatan cozturk, 26 Şubat 2003, 12:56:45

aster

doğru buradaki temsilcide tanıdığın varsa veya malzeme alıyorsan
kamyonla sample alabilirsin

cacac

herkese slmlar

yaw kardeşler microchip nası bedava pıc yolluyo  
alalah    her halde siz baya istemişsin artık tr ye yollamıolar :D

ertanatay

Merhaba,

Microchip Türkiye temsilciliğini yakından tanıyorum. Ücretsiz numune uygulaması bazı kişilerin kötüye kullanımı nedeniyle (aynı sokakta farklı kapı numaraları vererek defalarca isteme gibi) durduruldu. Ne yazık ki tüm Türkiye'de gerçekten sample ihtiyacı olanlar bazı küçük hesaplı kişiler yüzünden artık para ödeyerek ya da dertlerini uzun uzun anlatarak sample alabiliyor.

Ben temsilcilik ile konuşarak bu konuda neler yapılabileceğini öğrenmeye çalışacağım. Belki bu board aracılığıyla sample sağlamak gibi birşey olabilir.

Selamlar,

Ertan

cozturk

çok b.tan bir durumla karşı karşıyayız. Çünkü bedava olmasın parayla numune alacam deseniz bile olmuyor. Ben bu microchip'i de laubali bulmaya başladım. atmele geçicem. Gerçekten microchip semineri çok yararlı oldu. katılan arkadaşlardan Piyasada daha iyi özellikte yarı fiyatına atmel işlemciler olduğunu da öğrendim.

enderun

cozturk e katılıyorum kesinlikle Atmel'e geçmek lazım

cozturk

Unutmadan . seminerde bir takım numuneler kataloglar CD filan dağıtacaklarmış. fakat koli kaybolmuş mune. sonra adresinize gönderirirz filan demişlerdi. hala ses seda yok. Ayrıca orada bir takım örnek devreler vardı. oyuncak gibi bişey. Adam spektrum analyser yapmış. fakat maks 4-5Khz mi neydi. yani 20kHz ses bandı bile değil. cık cık cık

kiok1

Arkadaşlar. Pic ile uğraşan şahıslar Microchip bedava CD yolluyor diyor Allah aşkına bu sitenin adresi nedir?

er-de

Türkiye'deki bazı arkadaşlar Microchipden aşırı derecede ücretsiz diye
malzeme çekmişler. Bunun üzerine Microchip Türkiye'ye entegre
göndermesini durdurmuş.

darkman

Evet arkadaşlar microchip artık türkiyeye kesinlikle sample göndermiyor sebebide bu zaten bu bölümde yazan arkadaşların mesajlarına baktım herkes hemen atlamış 5 er adet beleş pic alıcam diye. İnsanlar sadece ihtiyacı olan şeyleri isteseydi microchip türkiyeye gönderilen sample ları durdurmazdı

şu an sadece türkiyedeki distributörlerle bağlantı kurarak sample alabiliyorusunuz ondada distributor ler sizi bir saat sorguya çekiyor hangi projede kullanıcaksınız web siteniz var mı, neden bu pic i tercih ediyorsunuz  vs.....  

inanın en az yarım saat sorgulanıyorsunuz 1 sample için ondada adamın keyfi yerinde değilse göndermiyor sample yarım saatlik eziyet boşa gidiyor

aster

Biraz garip olucak ama ben bu microchip ten hiç numune malzeme istemedim. hep paramla aldım, arkadaşlarımdan aldığım 1-2 numune hariç (gelişmelerden dolayı bunu yazma ihtiyacı hissettim sadece)

cozturk

iyi söylemişsin ama piyasada bulunmayan birşey istersen paranla da alamıyorsun. Sadece 1 adet alıp prototip yapacam sonra 1000 tane alacam diyemiyorsun. Çünkü mal burada yok. Ben maxim ile yazışıpğ bu durumu dile getirdiydim. madem ısrar ettiniz 100 adet alabilirsiniz dediler. ancak sonraki sipariş en az 2500$ olmalıymış.

DumrulBey

Merhaba,

Paranızda olsa numune alamadığınız durumlar oluyor. Şaşırıyorum neden böyle oluyor diye. Yeni bir ürün de olsa ilk numune yeni üründen çıkmalı. Yoksa ölmüş üründen numune istemiyoruz ki.

En son başıma gelen örnek şu USB mikrodenetleyicilerinde oldu. Telefondaki görevli elimizde 16C745 var hemen verelim diyor. Ama o düşük hızda USB 1.1 bağlanan bir PIC. Bana 18F4550 lazım diyorum. Elimizde 18F4xxx bilmem kaç var diyor. Yok o olmaz zaten başka yok diyorum. Bana başka yakın değer söylüyor. Yaw armut mu alıyoruz...:)

Neyse, sözün kısası paranız da olsa numune alamıyorsunuz! Şartlar müsaitse oluyor ama burası Türkiye. Şöyle Avrupa'da yaşamak vardı. Hemen postanızda bilin. Üstelik aynı hafta içerisinde. Bakalım Avrupa Birliği'ne girebilecekmiyiz. O zaman ver elini Avrupa...:)

Sevgiler, saygılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)