Saat+Isı Tüm Projelerim

Başlatan ete, 19 Nisan 2006, 16:59:42

teknikelektronikci

merhaba ilker hocam
güzel olmuş cok güzel duruyor bu mantar led dediigniz nasil bir sey oluyor? hani su arkada sogutuculu olanlarmi ? :) birde benim baski devre de ledler paralel değil 3 er seri bagli sonra paralel yani akim ve gerilim dengelemeli oldu kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

ilker_32

Mantar led:

Bende her segmentteki ledleri paralel bağladım. Her segmentin aynı ışık vermesi için direnç kullandım. Şuan 4 displeyin 28 segmentini 5V 500mA bir adaptörle çok rahat besliyorum. Displeyleri sürmede bir problem yaşamam herhalde.

Kolay gelsin...

kaner

Herkese merhaba;

DS1302 ile ilgili benim de bir sorunum var.
Saati ayarladığımda pilin gerilim seviyesi yeterince yüksekse ( 3 V civarı) üzerinde ise saatim çalışıyor, enerjiyi kesip tekrar verdiğimde saat tekrar geri geliyor. Ancak bazen devre ilk enerjilendiğinde saat resetleniyor. DS1302 ye baktığımda ise  aşırı ısındığını ve pilin bittiğini görüyorum. (Devreyi kontrol ettim bağlantı da sorun yok)

Bu arada şarj devresini dışarıdan 1 diyot + 1 direnç ile  yaptım.
Sizce sebep ne olabilir?

Yazılımda şarj devresinin registerine müdahale etmedim

İyi çalışmalar...
Devreyi iyi takip ettim sorun olacağını sanmıyorum

F.T

hocam selamlar ellerine saglık ilgi ile takip ediyoruz.sizden ds1307 ile  yapılmış bir çalışma istiyorum ve alarm fonksiyonlu.
eger sizce uygunsa uygun değilsede sorun değil.
iyi çalışmalar dilerim...
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

POWER

@ete
hocam elektrik kesintilerinden saatin etkilenmemesi için ds1302 nin vcc1 pinine diyot+direnç bağlanacağını, buraya 3v şarjlı pil bağlayarak kesinti anında ds1302 nin çalışmaya devam edeceği konusunda mesajlarınızı inceledim.Fakat burdaki diyodun yönünü nasıl olacağı konusu kafamı karıştırdı.Çünkü diyodun anadu vcc1'e bağlanarak bu sistem yapılsa pil normal olarak şarj oluyor.Fakat elektrik kesintisi olduğu zaman diyodun konumundan dolayı artı voltaj vcc1 ulaşamadığı için ds1302 çalışmasına devam edemiyor.Diyodu ters çevirdiğimiz zamanda  3v şarjlı pil şarj olmuyor.Bilmiyrum benim atladığım bir yermi var?Bu konudaki düşünceleriniz.
TB6BKG