Osilaskop Fiyatları?

Başlatan supermakarna, 26 Nisan 2006, 13:32:13

YARGICH

Bence dijital olması lazım. Özellikle dijital devrelerde sinyali gözlemek için çok işe yarıyor. Birde analog skopun yaptıklarını yapamayacağını zannetmiyorum. Eğer yapamayan bi tane kullandıysanız o dandiktir :D Ben 2 analog + 16 dijital kanal + 8 MB hafıza vs vs özelliklere sahip Agilent skop kullandım. Bizim patron onunla analog ihtiyacını  (mesela SMPS yapaken kullandı) bende dijital ihtiyacımı görüyordum. Debugger gibi kullanıyordum. 16 dijital kanal olunca yazılımın her noktasını kontrol edebiliyorsunuz. Ben dijitalin üstüne tanımam ama o osilaskopu almak inanın çok zor. Patron zamanında 5000 dolar + masraflar (ABD'den) gibi bir fiyata almıştı. Sadece dijital skoplara laf atılıyo diye söyledim :D Eğer iyi bir dijital skop alamayacaksan bencede analog almalısın. Bende de öyle yapacağım :D
Uçurtmalar, rüzgarın kuvvetiyle değil, rüzgara karşı koydukları direnç ile yükselirler.

bigbey

Arkadaşlar bende 09/05/2006 20 mhz TT TECH osilaskop 'u 245$ + kvd ye aldım. 1 adet de multımetre HC protek 506 model   130 YTL + kdv 'ye aldım.  :lol:
TA6R

supermakarna

Alıntı yapılan: "bigbey"erseven han (Bankalar yokuşu) 2. kat koridorun sonunda 245 $ 20 mhz çizgirişli bende almak istiyorum ama karar veremedim.

bunu kdvsiz alabilirmiyiz acaba benim fatura hiç bi işime yaramıyoda

bigbey

Alışveriş yapacağın firmanın pazarlık durumuna bağlı  :roll:
TA6R

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Veli B.

Altta bulunan yuvalara takılacak modüller görünmüyor.Bu hali ile de sanki trigger/ayar grubu yokmuş gibi bir izlenim verdi bana.Çok sade geldi.
Nette aramam sonucu buna ulaştım.Acaba arkadaş fotoyu eksik mi verdi.(detaylı incelemeye vaktim yoktu)

http://www.valuetronics.com/Details.aspx?ProdID=6165&Model=Tektronix_7904A

OG

Evet üstat, iyi yakalamışsınız. Bu hali ile bir işe yaramaz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

fatihsatir

Arkadaşım senin için kısa bir araştırma yaptım. Eşe dosta telefonlar açtım ve en ucuz fiyatta bir osiloskop buldum.

Pasific 8120 20MHz, 2-Kanal, 2-Işın, 1mV/div max. hassasiyet

Fiyatı 275€
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!