Hi-Tech PICC-V9.50PL2 PICC18-V9.50PL1 dsPICC-V9.50

Başlatan nonstradam, 17 Mayıs 2006, 17:06:50

hsaglam

arkadaşlar nihayet sorunu çözdüm. Sorun program yazmada değil. Şöyleki
delay.h ve delay.c dosyalarını include kalsörünün içine kopyalıyorum
daha sonra program yazarken #include <delay.c> şeklinde kütüphaneyi açıyorum. Programda delay yapacakken
DelayMs(250);   250msn gecikme
DelayUs(250);   250mikrosn gecikme yaptırıyor. Biraz uğraştırdı ama sağlam oldu.Bunun öyle olması gerektiğini delay.h ve delay.c dosyalarının içeriğini incelediğimde anladım.İsteyen olursa bu dosyaların içeriğini gönderebilirim
saygılar...

beerb

arkadaşlar aşagıda yazdıgım kodu hı-tect 9.5 versiyonunda derlemeye çALIŞTIM AMA DERLEMEDİ yardım.............(lcd.c ve lcd.h ı include dosyasının içine attım ama yine derlemedi)

#include <htc.h>
#include <delay.c>
#include<lcd.c>
main(void)
{
   TRISA=0;
   TRISB=0;
   lcd_init();
   lcd_clear();
   lcd_puts("merhaba");
   for(;;)
   {
   }
}

CoşkuN

Başlık dosyasındakilerin uzantısı .c değil .h olacak.
Bu tür sorularda derleyici hatasını da belirtirseniz daha kolay çözüm üretebiliriz arkadaşlar  ;)

hsaglam

arkadaşım compile edeceğin pic 16f84 mü 16f877 mi??
ben 16f84 ile denedim program çalışıyor. (lcd.h ve lcd.c dosyalarında sorun yoksa) ancak 16f877 ile denedim olmadı kürsor ilk karaktere yanıp kaldı. Beneki lcd.h ve lcd.c dosyaları 16f84'e göre galiba 16f877 de derliyor hata vermiyor ancak karakteri görüntülemiyor.Sadece kürsor ilk pozisyonda yanıp sönüyor. Bu konuda daha üst düzey arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Şimdiden teşekkürler

CoşkuN

PICC18-V9.50PL1  Linki uçmuş acaba yeniden  yüklemeniz mümkün mü?

karabel

musti_16

Arkadaşlar PICC-18_9.50PL1_4May2006.rar dosyasının rapid linkide gitmiş.

İndiren bi arkadaşın tekrar eklemesi mümkünmü?

Şimdiden teşekkürler.

Logan

Arkadaşlar, @musti_16'nın dediği gibi rapidshare linkide silinmiş. Elinde olan varsa ve http://hemenpaylas.com veya http://rapidshare.de adresine upload edebilirse çok sevinirim.Hepinize iyi çalışmalar.
İmza.

conqueror_tr

merhaba arkaşlar ben bu hi-tech 950 nin crack işini yapamadım arıca derleyemiyorumda. crack işlemini anlatabilirmisiniz. teşekürler... :(