Picproje Elektronik Sitesi

TEKNİK SERVİS => Monitör => Konuyu başlatan: birkan - 26 Mart 2007, 05:32:40

Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: birkan - 26 Mart 2007, 05:32:40
Arkadaşlar internette epeyce aramama rağmen bulamadım. Türkiyeden pc de kullanmak için dokunmatik 5-7 inch civarı, renkli lcd ekran nerden bulabilirim. Bir fuarda görmüştüm, hatta kartınıda almıştım ama onuda keybetmişim.
Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: bleach - 26 Mart 2007, 07:17:02
http://www.datadisplay.com.tr/

Bu firma Türkiyede dokunmatik lcd panel ve pek çok ilginç ürün satıyor. Kendileriyle iletişime geçerseniz yardımcı olacaklardır.

Saygılar
Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: birkan - 26 Mart 2007, 15:03:38
Sayın bleach,
Datadisplay'i hemen aradım ama benim istediğim ürünü hazır kutulanmış olarak satmıyorlarmış, ancak siz kutularsanız kutusuz olarak satabiliriz diyorlar. Bu da benim işime gelmiyor. Ordan alırsam monitörün şık gözükmeyeceği kesin.
Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: bleach - 26 Mart 2007, 17:15:54
Selam tekar,

Kutulu nereden bulursunuz bilemiyorum. Aslında yapmak istediğinizi yazarsanız belki bazı fikirler gelişebilir. Mesela ben piyasadan bir kutu alıp, 5 dakikada frezelettirip oldukça güzel bir kutu yapmıştım. Para da tutmamıştı. 5-7" için belki yurtdışında hazır kutular olabilir. Farnell, rs, digi-key gibi sitelerden veya sadece işi kutu üretmek olan firmalardan ki türkiyedede epey var mesela ankarada yıldırım elektroniğin 2 alt katında adını şimdi hatırlayamadığım bir firmada bu işe epey uygun kutular bulunabilir.

Kolay gelsin. Saygılar
Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: birkan - 27 Mart 2007, 02:32:49
Merhabalar,
Ben aslında arabama bir pc takıp şimdilik sadece mp3 dinlemek, ilerde zaman buldukça geliştirmek istiyorum. Ekranı bu amaçla kullanacağımdan biraz şık olmasını istiyorum. Ayrıca bu amaçla kullanmak için epia nın via işlemcili anakartlarından almak ve ide-sd kart dönüştürücüsü kullanarak işletim sistemini hard disk yerine sd karta kurmayı planlıyorum. İşletim sistemi olarak linux kullanmak istiyorum, işyerinde de bir çok pc de linux kurulu zaten. İşletim sistemini amacıma uygun olarak özelleştirmek zor olmayacak benim için. Ankaradaki bahsettiğiniz yeri biliyorum. Zaman zaman gidip alışverişte yapıyorum. Orda benim amacıma uygun kutu bulabilirmiyim bilemiyorum. Aslında Ankara'da ordan daha büyük kutu satan yerlerde var. Artık kutulu bulamazsam sizin söylediğiniz gibi kutusuz alıp bir şekilde kendim kutulamayıda tercih edebilirim.
İlginiz için teşekkür ederim. Saygılar.
Başlık: pc için dokunmatik lcd arıyorum
Gönderen: stlg - 27 Mart 2007, 18:45:56
Sevgili birkan

Burada otolar icin hem bilgisayar hemde 7 inc lcd dokunmatik monitor var işi bittiginde yerine kapanıyor umarım işini gorur ayrı ayrı satılıyor zannediyorum kolay gelsin

www.kijamu.com