Üyelik Sözleşmesi

Bu forumda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, yanlış, yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları\'na aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, grup pazarlama ve taciz kesinlikle yasaktır.

1.ÜYE KAYDI KURALLARI      

      a.Foruma farklı adlar kullanılarak birden fazla üye olunamaz.
      b.picproje.org alan adı dışında kalan bağlantılardan (linkler, diğer siteler vb.) picproje.org yönetimi sorumlu değildir
      c.picproje.org  sitesinde yer alan her türlü içeriğin doğruluk garantisi yoktur. Bu içeriğin değişmesinden, kullanılmasından içerik ile yapılan her türlü işlerin, işlemlerin sorumluluğu tamamen kullanan kişiye  aittir. picproje.org yönetimi  hiçbir sorumluluk kabul etmez.

      ç.Forumdaki kullanım hakkınız, gerekli görüldüğünde geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir, yorumlarınız silinebilir, hesabınız tamamen kapatılabilir.
      d.Forumlarımız yada dışında hizmetlerimizi zedeleyecek davranış ve söylemlerde bulunduğunuz, diğer kullanıcılara zarar verecek her türlü içeriğin, dağılmasına, kullanımına önayak olduğunuz tespit edildiğinde, sistem kayıtlarımızı, tüm yetkili mercilere gerekli yasal işlem ve yaptırımların yapılabilmesi için sunma hakkımızı saklı tutarız

      e.Forumda siyasi içerikli konu açılamaz, tartışma, yorum, eleştiri yapılamaz.
      f.Forumda dini konularda tartışma, yorum, eleştiri, öneri yapılamaz. Tüm dinler için kabul görmüş kutlama konuları açılabilir.
      g.Bütün kurallar haber verilmeksizin değiştirilebilir.
      ğ Forumlarımıza yazılan her türlü paylaşım içeriği GNU GPL v3 kapsamı dahilindedir.
      h.Forumlarımıza yazılan her türlü paylaşım içeriği Paylaşıldığı an itibariyle Anonim Olarak Nitelendirilir.
      i.Foruma üye olan herkes tüm kuralları ve yetkileri kabul etmiş sayılır.

   2.MESAJ GÖNDERİM KURALLARI      

      a.Yazılan mesajlardan yazan forum üyesi sorumludur. Gönderilen mesajların hiçbiri forum yönetimini bağlamaz ve bir kanun yaptırımında forum yönetimi hiçbir üyenin savunuculuğunu üstlenmez. Forumda üye isminiz kullanılarak gerçekleştirilen her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.

      b.Foruma yazılan her mesaj veya eklenen fotoğraflar; forumla ilgili herhangi bir bölümde kullanılabilir, forum tarafından çıkarılan dergide yayınlanabilir. Yönetici veya moderatörler tarafından silinse de arşive alınır ve Mahkemeler tarafından istendiğinde IP veya diğer delilleri ile birlikte teslim edilir.

      c.Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır. Konu başlığı; konunun içeriğini özetlemelidir. "lütfen", "yardım", "acemiyim", "acil" ve benzeri şekilde olmamalıdır.

      ç.Mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uyulmalıdır, genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanılmayacaktır. Gerekmedikçe yazı tipini, rengi ve boyutunu değiştirilmeyecektir. Mesajlarınıza resim ekleyebilirsiniz, ancak ekleyeceğiniz resimlerin boyutu maksimum 1024x768 pixels olmalıdır.

      d.Mesaj ya da imzalarda bulunan linkler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılır.

      e.Mesaj ya da imzalarda bulunan linkler üyelik gerektirecek şekilde ise ve kullanıcılar üye olmadan bu bilgileri alamıyorsa ilgili linkler kural dışı değerlendirilir ve kaldırılır.

      f.Forum içinde veya forum tarafından kaynak olarak gösterilen linklerde bulunan dosya ve dokümanlara rağmen kasıtlı olarak başka foruma yada upload sitesine çıkar amaçlı hiç bir link kabul edilmez. Bu konuda ısrarlar veya birden fazla kişi tarafından bezdirici şekilde reklam yapıldığı görülürse, ilgili firma isimleri yasaklanabilir.

      g.Forum içerisinde herhangi bir mesleğe veya üyeye ilişkin aşağılayıcı, küçük düşürücü, hakaret içeren mesaj gönderilemez. Kişiler meslekleri ile ilişkilendirilemez.
      ğ.Reklam yasağı bulunan, sigara ve alkollü içeceklerin vb. görüntülerini barındıran fotoğraflar, herhangi bir şekilde yayınlanamaz.

      h.Forum dostluk, Bilgi tecrübe ve fikirlerimizi paylaşmak amaçlı olarak kurulmuştur. Genel ahlak kuralları çerçevesinde kurallara uyan, huzursuzluğa yol açmayacak tarzdaki hiçbir mesaj silinmeyecek, değiştirilmeyecektir. Bu platform, gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

      ı.Herhangi bir siteden alıntı yapılarak mesaj yazıldığında, alıntı olduğunun belirtilmesi ve kaynağının gösterilmesi zorunludur.
   
   3.CEZALAR

      a. Üyelik iptali gerektirecek haller      
         I.Birden fazla üyelik açmak.
         II.Uyarı Puanının %100 olması.

         III.Firmalar ya da kişiler hakkında (forum üyesi olsun ya da olmasın) hakaret içeren, ağır şekilde aşağılayıcı, kanun dışı, zarar verici, tehdit edici, küfürlü mesajlar göndermek

         IV.Herhangi yasa dışı bir örgüt/kurum/kuruluş üyesi ya da sempatizanı olan, bu örgüt adına döküman yayınlayan veya açıklama yapan,

         V.Atatürk ilke ve inkılaplarını ve Türk milletini rencide edici/edebilecek unsurları, T.C. Anayasası'nın değişmez/değişmesi teklif edilemez madde/kelimeleri ile güvenceye alınmış konularını tartışmak T.C. Yasaları 'na aykırı paylaşım yapmak

         VI.Bir üyenin Üyelik iptali için Yönetimin (Moderatörler ve Admin) Oy Çokluğu Aranır.
     
      b.Uyarı verilecek haller    
   
        b-I. Açıkça, üstü kapalı, ima edici şekilde reklam yada gizli reklam yapmak, üyelerin herhangi birinin üretimini,pazarlamasını veya dağıtımını yaptığı cihaz, malzeme veya yazılımın satışını yapmaya yönelik, açıktan link/adres/telefon vermek.  (20 Ceza Puanı)

         II.Siyasi içerikli mesajlar yazmak (50 Ceza Puanı seviyesine getirilir.)
         III.Mesleklere karşı; hakaret içeren, aşağılayıcı küçük düşürücü yazılar yazmak, veya yazılmış yazıları yayınlamak. (20 Ceza Puanı Verilir.)
         IV.Sürekli ilgisiz kategoriye konu açmak, içeriksiz mesajlar yazmak, yazım kurallarına uymamak, sözlü uyarıya rağmen sürekli ihlal etmek (50 Ceza Puanı seviyesine getirilir.)

         V.Forumda yetkili bir kişi gibi davranmak, forumu, forum yöneticileri ve moderatörlerini ve diğer forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek (30 Ceza Puanı seviyesine getirilir.)

         VI.Yazım kurallarını, yazılı uyarıya rağmen sürekli ihlal etmek.(5 ceza puanı)
         VII.Başka internet siteleri yada interaktif oluşumlar ve bunların düzenledikleri organizasyonlar ile ilgili olarak, yöneticilerden izin alınmaksızın konu açılması, link verilmesi.(10 ceza puanı)

         VIII.Başka foruma yada upload sitesine çıkar amaçlı konular açmak, linkler eklemek.(20 ceza puanı)
         IX.Firmalar ya da kişiler hakkında (forum üyesi olsun ya da olmasın) bezdirici, huzursuz edici, korkutucu, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu yada çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek.(40 ceza puanı)

         X.Din, dil, ırk  ve siyasi konularda, hoşgörü ve eleştiri sınırını aşan, kışkırtıcı, aşağılayıcı mesajlar göndermek. (40 ceza puanı)
         XI.Sürekli sırf yazmış olmak için cevaplar yazmak.. Konuları karşılıklı sohbet ortamına dönüştürmek.(10 ceza puanı)
         XII.Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanmak. Mesajlarda Türkçe yazım kurallarına uymamak, genel kabul görmüş kısaltmalar dışında kısaltmalar kullanmak. Gerekmedikçe yazı tipini, rengi ve boyutunu değiştirmek.(5 ceza puanı)

         XIII.Firmalar ya da kurum ve kişiler hakkında (forum üyesi olsun ya da olmasın) kışkırtıcı ve rencide edici mesajlar göndermek(15 ceza Puanı)
         XIV.Yasal olmayan sitelerin linklerini paylaşmak, önermek, teşvik etmek. (Pornografi, kumar vb) (30 ceza puanı)
         XV.Kanunen suç sayılan tüm fillerin yazılması, tavsiye edilmesi, övülmesi, özendirilmesi.(30 ceza puanı)
         XVI.Forumun huzurunu ve düzenini bozan, eleştiri ve hoşgörü sınırlarını zorlayan, yönetim ve üyelerin şikayetine neden olacak mesajlar göndermek.(30 ceza puanı)
         XVII.Alıntı olan herhangi bir yazının alıntı olduğunun belirtilmemesi ve kaynağının gösterilmemesi (10 ceza puanı)
         
         XVII.3 kez Konu Açmama seviyesinde  uyarı cezası almış olmak (Üyenin Üyelik kaydı silinir ve tekrar kayıt yapılmaz.)
         XIX.Eğer işlenen suç aynı anda birden fazla kural ihlalini içeriyorsa bütün suçlar birleştirilir ve cezaların toplamı uygulanır.
         XX.Uyarı cezası alan, veya herhangi bir sebep ile üyeliği silinen üyelerin isimleri, sebepleri ile birlikte duyurular bölümünde ilan edilir.
     
      c.Uyarı seviyesinin düşürülmesi ve hakların iadesi
         I.Herhangi bir sebep ile uyarı almış bir üyenin uyarı puanı otomatik olarak hergün 1 puan düşürülür. (forum yazılımı tarafından)

Bilmelisiniz ki bu forumun sahibinin veya yöneticilerinin, gönderilen içeriğin geçerliliğini kontrol edip onaylamaları imkansızdır. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumun, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumu kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikayet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır. Kayıt etmek üzere olduğunuz kullanıcı hesabınızın parolasını gerektiğinde güvenlik ve doğrulama nedeniyle bir yönetici istisna olmak üzere hiç kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla birlikte, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karmaşık ve eşsiz parolalar kullanmanızdır.

Kayıt olup parolanızla giriş yaptıktan sonra ayrıntılı olarak bilgilerinizi girebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Düzgün ve tutarlı bilgiler vermek, sizin sorumluluğunuzdadır. Forum yöneticileri verdiğiniz bilgilerde bir tutarsızlık veya etiğe aykırı bir durum tespit ederse, gerek uyararak gerekse uyarmaksızın bunları gidermek için bilgilerinizi düzenleyebilirler. Bu durumda bazı yaptırımlar uygulanabilir.

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, foruma girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu anlaşmanın önemli bir parçasını ihlal etmeniz halinde oluşabilir.

Not: Forum yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE foruma girişiniz için ve forumdan güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.

Gizlilik Politikası

Bu gizlilik politikası ile picproje.org'da bulunan kişisel bilgilerinin kullanımı ve korunması düzenlenmektedir.

Kullanıcıların kişisel bilgileri, adı – soyadı, doğum tarihi, telefon numarası, e-posta adresi, T.C kimlik numarası gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü kişisel bilgi olup, bu gizlilik politikasında "kişisel bilgiler" olarak anılacaktır.

picproje.org kullanıcılarının kişisel bilgileri, bu gizlilik politikası ile belirlenen esas ve kapsam haricinde hiçbir şekilde kullanılmayacak ve ancak kullanıcının açık rızası ile üçüncü kişilerle paylaşılacaktır.

picproje.org, kişisel bilgilerin ve picproje.org kullanıcılarının gerçekleştirmiş olduğu işlem bilgilerinin güvenliğini ve gizliliğini sağlamak için gerekli önlemleri almaktadır. picproje.org bu amaçla, başka programlar kullanabilir. Ancak, picproje.org tarafından gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin almasına karşın internet sitesine ve/veya sisteme yapılan saldırılar sonucunda kişisel bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, picproje.org'un bu nedenle herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Bir kullanıcının, bir başka kullanıcının bilgilerine ulaşması ve bu bilgileri değiştirmesi mümkün değildir. Kullanıcının kişisel bilgileri, picproje.org haricinde yalnızca kullanıcı tarafından ulaşılabilir ve bu bilgiler ancak kullanıcı tarafından güncellenebilir. Kullanıcının talebi ile kişisel bilgiler picproje.org tarafından da güncellenebilecektir.

picproje.org, kişisel bilgileri ölçümleme çalışmaları, reklam, tanıtım, pazarlama ile sair iletişim faaliyetleri amacıyla kullanabileceği ve Grup Şirketleri ile iş ortaklarıyla paylaşabileceği gibi picproje.org tarafından sunulan hizmet kalitesinin arttırılması ve site faaliyetlerinin daha iyi şekilde yürütülmesi amacıyla da kayıt altına alınabilir ve kullanabilir.

İdari kurumlar ve adli kurumlar tarafından gelen talepler ve bildirimler doğrultusunda kişisel bilgiler, Gizlilik Politikasına uygun olarak adli ve idari kurumlar ile paylaşılabilir.

Kullanıcının kişisel bilgileri; gerçekleştirilen işlemlerde gerekli görülmesi halinde, sürecin hızlandırılması ve kullanıcılar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla işleme dahil olan diğer kullanıcı ile paylaşılabilir.

picproje.org, internet sayfasını kullanan kullanıcıların istatistiksel bilgilerini, teknik bir iletişim dosyasını kullanarak elde edebilir. Kullanıcılar isterse, bu dosyayı engellemeye yönelik tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

picproje.orgm internet sitesini ziyaret eden her kullanıcı, picproje.org gizlilik politikası ve kayıt sözleşmesi hükümlerini kabul etmiş sayılacaktır.