Protek506 Ölçü Aleti

Başlatan Vodka, 23 Mayıs 2006, 13:33:37

Vodka

http://www.tequipment.net/Protek506.asp,

Arkadaşlar bu multimetreyi nasıl bilirsiniz? Türkiye de en ucuza nerde bulabilirim??

Dual display for Frequency, AC voltage and Temperature measurements
True RMS AC Voltage, Current and DB Readings
RS-232 interface & software, 10 location memory
Min, Max, Avg and Relative modes
Capacitance, Inductance, Frequency and Temp measurements
Square wave generator, logic function and back light

Burak
DANGER!!! HIGH RF POWER

kesmez

bende var 3 yıldır kulanıyorum memnunum..
hiç rs232 kablosunu kullanmadım ihtiyacım olmadı..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

mhk

Fena değil lakin biraz yavaş cevap veriyor gibi geldi bana. Özellikle kısa devre ölçümlerinde.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

yalnayak

bende 505 var.aralarindaki tek fark rs-232...kocaman bi ekrani var.biraz yavas ve en kotu yani pil dusmani.cok ozellikleri var ama bir cogunu kullanmiyorum.benim icin yanlis tercihti.su anda fiyati ne kadar bilmiyorum ama karakoyde ve kadikoyde vitrinlerde rastliyorum.sana süper bi olcu aleti tavsiye edeyim ki ben en kisa zamanda alacagim DT 9918 diye sor.fluke kasasini taklit eden cinlilerin yaptigi en kaliteli olcu aleti.100 ytl civarinda satisi var ,cok hizli,en işe yarayan seyleri genis kamsamda olcuyo..mhz,10 000 mfarad...
Kızımın iffeti batmakta rezîlin gözüne... Acırım tükürüğe billâhi, tükürsem yüzüne..! MEHMED AKİF ERSOY  Kardan Adaminla,GUNES'e calim mi satiyorsun?

kesmez

506 için söylüyorum..
ölçme hızı birlikte geln programla ve rs232 kablosu ile sn de 1 den 2 ye çıkartılabiliyor.. fakat denemedim..

bigbey

Ben 08/05/2006 tarihinde 130 milyon+kdv ye aldım.
Gayet güzel bir cihaz.
TA6R

ykp

cihazı 8 senedir kullanıyorum ama hiç bir zaman fluk un yerini tutmaz rs-232 cıkışı hiç işe yaramıyor cok ama çok yavaş

kesmez

Erol YILMAZ

@kesmez;
CHY24C yi kullaniyorum. Kapasite olcumu cok iyi. 0.1 pF cozunurlukle calisiyor. Sicaklik olcumunu de K tipi termokupl ile yapiyor.
Tavsiye ederim.

sinus

protek506 nın koruma ile ile ilgili bir sıkıntısı var. daha önce böyle bir durumla karşılan oldu mu?

örneğin, Ohm konumunda 9v pil voltaj ölçmeye kalktınız.

pilin gerçek voltajı 9.0v ise, +10.0v gibi birşey ölçüyor. probları yer değiştirince aynı değeri -10.5v olarak ölçüyor.(değerler örnektir.)

cihaz tekrar korumaya geçerse düzeliyor veya aynı şekilde devam ediyor.

polleme

Aldım, bir hafta kullanıp iade ettim ve yerine Fluke aldım. LC ölçümü işe yaramaz. Sinyal jeneratör kısmı hoşuma gitmişti ama o da çok pratik gelmedi.

mustafa_cmbz

ben daha once çalıştığım yere aldırmıştım.Başka marka seçeneği olmadığı için bundan almıştım.Rs232 özelliği çok dandik program vs. pek iş yapacak gibi durmuyor.Visual basicten biraz anlıyorsan daha güzelini yapabilirsin.

ve üretimi çok eski bir cihaz olduğu için ben aldığıma bu bakımdan pişman olmuştum.

Geçenlerde benim çin malı bozulunca yine param anca buna yettiği için yine bir çin malı ölçü aleti aldım fakat bu diğerine gore gayet güzel ve kullanışlı.Otomatik kapanma özelliğide var.Paket içeriği oldukça fazla.

http://www.ebay.com/itm/High-Quality-Digital-Multimeter-Victor-VC86D-VC30274-with-RS232-USB-jack-AQ-/190970566231

http://www.codeproject.com/Articles/310547/USB-Digital-Multimeter-Driver-using-HIDAPI

ürünün pc program ile ilgili görsel resimleri mevcut.Çok kaliteli bir ürün aramıyorsan ( fluke gibi ) bu bence fazlası ile işini görecektir.

Hatta pc programının görselliği hoşuma gittiği için saha çalışmalarında 2 kişi ölçüm yaparken ölçü aletinin pc bağlantı kısmını kablosuz yaparsan arkadaşın ölçümleri yaparken sen pc ekranında görebileceksin.Şahsen benim için extra bir olay olacak.