Fiyat Listesi

Başlatan supermakarna, 24 Mayıs 2006, 14:56:43

supermakarna

Arkadaşlar elektronik devre elemanlarının fiyat listesini aşagıdaki linktedir.

Reklam amaçlı olmasın diye firmanın ismini felen sildim. Zaten bu firma ile ilgim alakam yok. Amacım kullanıcılar devre maliyetini hesaplarken yardımcı olcak bir kaynak benim çok işime yarıyo umarım sizinde işinize yarar. Bu pdf word'e çevirmek zorunda kaldım firma bilgilerini silmek için oyüzden biraz dağınık oldu fiyat listesi...
Bu arada iskontosu felen yok 1 tanede alsan 1000 tane alsan fiyat aynı..

Vatana millete hayırlı olsun

http://www.hemenpaylas.com/download/785424/Fiyat_Listesi.rtf.html

Not: Lütfen firma ismini istemeyiniz. Bu döküman satıcı firmanın müşterilerine göndermiş oldugu fiyat listesidir.

supermakarna

amacım millet kazıklanmasın.. Bu fiyatlar bence uygun yanlız pic serisi fiyatlar bayağı bi pahalı bu fiyat listesinde

OG

Alıntı YapLütfen firma ismini istemeyiniz.
Fiyatlara bakmış değilim de ilgilenen olursa ne yapacak?  :x
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

mesmert

firma ismi olmadığı sürece bu liste kimsenin işine yarayacağını sanmıyorum. sanki pic fiyatları biraz pahalı gibime geldi.

supermakarna

arkadaşlar ben firma ismini vermek isterim ama bu sitede bagıra bagıra reklam yok deniyo. Benim bildiğim kadarıyla bu sitenin birçok kurucusu elektronikle ugraşıyor ve elektronik dükkanları var. Onlar kendi reklamlarını yapmıyolar. Buda demek oluyoki benimde başka bir firmanın reklamını yapmak gibi bir lüksüm yok.

Dediğim gibi amacım sadece devrenizi tasarladınızda seri üretime geçmek için maliyet hesabınızda kullanmanız amaçlı gönderdim bu dosyayı. Zaten 1 tane 2 tane eleman alınacaksa normal elektronik firmalarından alınabilir.
Seri üretime geçtikten sonra zaten bu tür fiyatlardan zaten haberiniz olacaktır ve firma isimlerinden haberiniz olacaktır.

salim ALTIN

Merhaba.
Teşekkürler arkadaşım. İyi niyetinizden kimsenin şüphesi yok.
AMA sapla samanı çok karıştırır olduk.! Yani neyin hizmet neyin çıkar içerikli olduğu konusunda. Ve bu belirsizlik içerisinde bazen yararlı girişimler de amacına ulaşamadan kalabilmekte.
Özellikle şahsım adına kimin ne düşüneceğine bakmadan sivri yorumlar ve çıkışlar yaptım çoğu kez. Burada değerlendirmem yanlızca şahısların verdikleri bilgi oranı ile yapmaya çalıştıkları YÖNLENDİRME ve ÖRTME ile reklam idi. Bazen elektroniğe yeni adım atmakta olan arkadaşların fark edemediği ayrıntılar dolu..... Mesela bilgiyi örtmek konusunda. Gizlemek konusunda. mesela coşkuyla kuasiresonans devresini paylaşan arkadaşımızın coşkusunun pişmanlığa dönmesi şeklinde.....
Fakat yine benim bir şahsın niyeti konusunda ilk değerlendirmem kaç tane mesaj atmış ve bu mesajlarda neler söylemiş. Bugün bir firmanın adını verdi ise reklam içinmi yoksa niyetine paralel hizmet için mi? bu bence hemen belli oluyor. Hemen bu kişi tarafından gönderilen tüm mesajları bul kısmına bakın ve inceleyin. 5 dakikada ortaya çıkar.
Malzeme fiyatı konusunda bu bordda bir çok arkadaş fiyat verdi bende dahil. hemde özellikle isimler verdik. çünki ben bir firmanın bana gönderdiği SMD direnç teklifini gördükten sonra verdiğim paralara ne kadar yandığımı bilirim. Niye türkiyede firma malzeme fiyatını gizler. Çünki istediği kişiyi yakışıklılığına göre öpmek için. Canı nasıl isterse öyle yani.
Ben kendi ürünlerimin bile fiyatlarını koydum internete. Kaç kişi yanlış yapıyorsun diye söyledi inanamazsın. Bunlar hep dostlarım.
Elektronik malzeme fiyatı konusunda referans mesela ÖZDİSANın internet sayfasında var. Hem stok Hem fiyat. Mesela orada gördüğün fiyatlardan 2 aylık çek ile %20 iskonto ile mal alabiliyorum. Al buyur size fiyat bilgisi. Ama yine bu şartlarda bile muadili olan ürünler için özdisanın bile pahalı olduğunu bilin.
Benim fikrimce fiyatların özellikle iş hayatına yeni başlayanlarca rahatlıkla bilinemediği sürece bu ülkede gelişme olmaz. O nedenle fiyat ve firma isminin birlikte verilmesinin fazla bir sakıncası olduğunu sanmıyorum .ama yinede NİYET.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

Erol YILMAZ

Salim Bey,
Gerçek fiyat diyebileceğim fiyatlar için (nette gördüğünüz fiyatlar / 2) diyebilirsiniz. Örneğin PIC16F819 için 2.5$ fiyat geçilmiş.
1000 adet alınca 1.40$/adet  olduğunu bilenler bilir.
Belki de daha da iyi fiyatlar vardır.

Pazarlamacı ve satıcı dediğimiz bu adamlar malı bile görmeden para kazanmaktadır.

Kar marjları malın fiyatını 2-3-4-5 e katlaması, bu malın üreticisine ve bize bir saygısızlıktır.

supermakarna

supermakarna

bu arada özdisanın sitesindeki stok bölümünde artık fiyatlar yok onu kaldırdıkları kötü olmuş açıkçası....

engin_

Alıntı YapÇünki istediği kişiyi yakışıklılığına göre öpmek için. Canı nasıl isterse öyle yani.

Bu konuda çok haklısın bütün esnaf aynı. Bu nedenle fiyat konusunda birbirimize yardımcı olmayız. En uygun fiyatla nereden malzeme alabiliyorsak bunu beliritmede bir sorun olmasa gerek. Kısacası bunu firmaların reklamı için değil, kendimiz için yapmamız lazım.

supermakarna

Bence artık bu başlığı birbirimize fiyat sormak için kullanalım ne dersiniz.????

Mod Notu: Çeşitli malzemelerin fiyatları başlığından devam edelim. Aynı Konu içerik aynı, başlıklar çift olmasın.

supermakarna

Arkadaşlar size bir fiyat sorcam
Kart tipi klemensler genelde yeşil oluyo geçmeli 90derece
karta kablo bağlamak için kullanılıyo bacak aralığı 2.54mm
piyasada çok kullanılan bişey

benim aldıgım fiyat pin başına 0.045$ daha uyguna alan varmı bunu
varsa nekadara alıyo ve nerden alıyo..  

bide 12F508  benim alabildiğim fiyat 0.8$ bununda icabına bakarsanız sevinirim. 100 adet için