24 V Hayvalar İçin Isı Kontrol Devresi

Başlatan elektro_ery, 20 Haziran 2006, 15:22:49

elektro_ery

Beyler 24 V luk Havya lar için ısı kontrol devresi
Asm dosyası içinde

Buyrun
[/URL]

conavar

hocam benzer bir devreyi seco06 hocamız vermişti...denedim ama muvaffak olamadım...bu devre de pwm kontroL mantığı ile mi çalışıyor...7 segment displayde gördiğimüz rakamlar neyi ifade ediyor...
SeLametle
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

elektro_ery

Evet üstat bende denemedim ama similasyon sırasında üst butona basıldığında havyaya giden voltajın voltmetrede arttığını gördüm buda display e kademe olarak yansıyor
[/URL]

ise

http://www.hemenpaylas.com/download/1013528/24v_kalem_havya.rar.html

pot ile kontrol edilen 24 v havya devresi.   lcd buton  işlemci gibi devreye eklnti yapmak  isteyen arkadaşlar için  ısı volt analizini gösteren grafik  dosya içersinde mevcuttur.

haciman

Bu 24V'luk kalem havyalar hakkında bilgi verebilirmisiniz.

-40W'lık standart kalem havyalardan farkı nedir?
-Kullanışlımıdır?
-Fiyatları ortalama ne kadardır?
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

ise

genel olarak 24v 48 w   ısı ölçümü içim üzerinde termocouple var kontoru kolay 450-500C kadar çıkabiliyor. sabit ısı istenilen yerlerde kullanışlı .

stlg

Bu 24v havyaların 220v olanlarına gore cok hızlı ısınabildiklerini biliyorum
yoksa ısı ayarının ne anlamı kalırdı ısıyı artır bekle bir suru zaman kaybı  :lol:
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

seco06

Alıntı yapılan: "conavar"hocam benzer bir devreyi seco06 hocamız vermişti...denedim ama muvaffak olamadım...bu devre de pwm kontroL mantığı ile mi çalışıyor...7 segment displayde gördiğimüz rakamlar neyi ifade ediyor...
SeLametle
Aaa bak şimdi nasıl olurda başarılı olamazsınız.Neden yardım istemedinki.Rakamlar ise başlangıçtaki A açık anlamında sayılar kademe kademe artış F ise full anlamında yazmıştım.Doğrudur pwm mantığı ile çalışıyor.Ben bunu lehimle (aynı zamanda lehim sökme) seti olarak yaptığım cihazımda kullanıyorum.Başarılar  ;)

conavar

Alıntı yapılan: "seco06"
Alıntı yapılan: "conavar"hocam benzer bir devreyi seco06 hocamız vermişti...denedim ama muvaffak olamadım...bu devre de pwm kontroL mantığı ile mi çalışıyor...7 segment displayde gördiğimüz rakamlar neyi ifade ediyor...
SeLametle
Aaa bak şimdi nasıl olurda başarılı olamazsınız.Neden yardım istemedinki.Rakamlar ise başlangıçtaki A açık anlamında sayılar kademe kademe artış F ise full anlamında yazmıştım.Doğrudur pwm mantığı ile çalışıyor.Ben bunu lehimle (aynı zamanda lehim sökme) seti olarak yaptığım cihazımda kullanıyorum.Başarılar  ;)

wallahi hocam yaptım devreni :D
beslemeyi verdim kondansatör çat yaptı....korktum..elimde inceliyorsum devreyi.
neyse işte sonra kondansatörü cıkarıp biraz daha inceledim...çıkış voLtajı hiçbir şekiLde değişmedi...sana yazacaktım ama okuL du sınavdı falan derken elektronik ile uğraşamaya zamanım kaldı...elektroniği özledim :(

seco06

:) büyük mucitler böyle patlamalar yapar.Sanırım senin sorunun beslemede.Şunu yap, picin ve havyanın beslemesini ayrı ver ve şaseleri birleştir.Devre çalışacaktır.Ben bunu hala kullanıyorum ama patlamadım.
Not:Bende ilk yaptığımda bir hatam oldu beslemede voltajları toplayım kondansatöre vermişim ve patladı.Yaklaşık 63v 16v luk kondansatörde oluştu pic,7805 ve kondansatör uçtu.Bu neden le beslemeyi ii kontrol et.pice bağlamadan önce ölç.Başarılar

conavar

hocam verdiğin bu tavsiyelere uyucam...emin olabilirsin ;)
denemelere hemen başlıyacağım ama önce öksürme olayını gidermem lazım..cok kötü öksürüyorum  :?