bilgisayarım restart yapıyor

Başlatan er-de, 26 Haziran 2006, 00:54:54

er-de

bilgisayarımı açıyorum
masaüstü çıkıyor
herhangi bir programa girmeme fırsat vermeden bilgisayar restart yapıyor
masa üstü rengi mavi olmuş benim masaüstü rengi arkada kalmış
bilgisayarı güvenli kip'te macafee yi güncelleyip tarattım
6-- 7 kadar trojan temizledi
adaware programıyla güncelleyip tarattım nafile
bilgisayar açılışta masaüstü ögeri geliyor ekran mavi renk alıyor ve ardından bilgisayar restart yapıyor
son çare format atmak zorunda kalacağım
yokmu bunun bir çaresi?

haciman

@ er-de

Hocam bence sisteminize geri yükleme yapın.

1- Bunun için önce bilgisayarınızı güvenli modda açın
2- Sonra başlat>programlar>donatılar>sistem araçları>sistem geri yüklemeyi açın.
3- Bu kısımda sisteminizi daha önce oluşturlan bir geri yükleme noktasını kullanarak bir kaç gün veya hafta öncesine döndürebilirsiniz.

Çoğu zaman işe yarar. Bu arada sistemi önceki bir tarihe geri yüklerseniz o tarihten sonra kurulan bütün programlar silinir.
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

argeelektronik

power supply dene ondanda yapabilir.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

elektro_ery

Acaba PC çalışırken donanım mı taktınız?
Bendede aynı sorun pz nomal çalışıyor güvenli modda da çalışıyor ama nomal sistemin açılmasını istediğinizde masaüstü gelir gelmez mavi ekran çıkıp resetliyor dimi?
Bence sistem hasar görmüş format atmadan önce isterseniz xp cd sini takıp R ye basın yanı onarın
Birde mavi ekranda ne yazıyor onuda okuyabilirseniz yardımcı olabilirim ;)
[/URL]

er-de

bilgisayarım evde
mavi ekranda bir şey yazmıyor
malum warez sitelerinde sörf yaparken oldu
güvenli kipte açtığım zaman bir sorun yok
internete girebiliyorum virus tarattırabiliyorum
normal işleri yapıyorum yani donanımsal bir sorunda değil
akşam olunca söylediklerinizi tek tek uygulayacağım
teşekürler iyi çalışmalar
mavi ekranlı masaüstü gelip ögeler gözüküyor hemen ardından restart yapıyor. herhangi bir işlem  yapamıyorum

KAZIMUGUR

Uğraşma,düzelmez.
Mademki güvenli kipde çalışıyor çok önemli dosyalarını cd gibi bir şeylere yedekle ve pc nin tamamını sil.Bölümlerini yeniden oluştur,sistemi kurduktan hemen sonra kaspersky internet security 2006 yı kur,mc efeyi mutfağa yolla.Güncellemeleri filan sonra yap yani hiç bir programı virüs programından önce kurma,büyük ihtimal yedeklerinde sakattır,internet bağlantını sonra yap,ilk önce virüs programını güncelle sonra windowsu.
Mavi masa üstü aktifX denetimlerine kadar gidebilmiş bir şeyleri işaret eder ve artık hata onarılamaz boyutta demektir.İmkansız değil ama bu duruma getiren biri tarafından düzeltilemez, zaman yazık.

mustafacan

bu tür sorunlar genelde pc ye bir malzeme takıp driverini yükleyerek doanmımı sökmeden önce başka bir donanım takmaktan kaynaklanabilir. Örnek Ekran Kartı. Nvidia tak driverini yükle onu sök ati tak driveri kaldırmadığın için hemen wini açar ve reset yapar. birde wini yeniden kurunca otomatik güncellemelerinizi kapatın! hem hızınız değişir. güncellemeler sistem hızınızı düşürür ve sorunlara yol açar. Test edildi.
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

Klein

Bunun bir çok sebebi olabilir. Ama  daha önce birkaç kez  fanı çalışmayan CPU nun ısınması sonucu böyle bir soruna neden olduğuna şahit oldum. Bir kez de bozuk RAM yüzünden bu sorunla karşılaştım.  Bir kez de bilgisayarda virüs varken yeni bir antivirüs kurduğumda yaşamıştım. Virüs , windowsun açılmasına izin vermiyordu.

timpati

* virüs kaynaklı olabilir (binlercesi var, ara ki bulasın),
* güç kaynağından olabilir (oynama veya gerilim düşümünden),
* ram'dan olabilir (uyumsuzluk veya slotta gevşeklik),
* ekran kartından olabilir (ram düşükse aşırı yük oluşturur),
* ekstra donanımdan olabilir (PS'e çok fazla yük biner),
* işlemci ısısı yükselmiş olabilir (fan sorunlu ya da kanatları pislenmiştir).

donanımdan olmadığından eminseniz, bir an önce bilgilerinizi yedekleyin.
why mr. anderson, why ?

conavar

eğer bu donanımsaL bir olay olsaydı güvenli mod acıLmazdı...fan yada benzeri birşey deiL bu.
dediğiniz gibi birşeyle karşılaştım..düzeltemezsiniz...direk format.Siz yedek alın hocam.
sistem geri yükleme de çalışmaya bilir...ama kesinlikle bu bir virüs.Adım gibi eminim....
nette eğer varez tarzı bir aram yapacaksanız moziLLa yada opera gibi bir tarayıcı kullanmanızı taysiye ederim...
selametle
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

er-de

sağolun arkadaşlar
haciman arkadaşımızın dedeği gibi aşağıdakini yaptım

1- Bunun için önce bilgisayarınızı güvenli modda açın
2- Sonra başlat>programlar>donatılar>sistem araçları>sistem geri yüklemeyi açın.
3- Bu kısımda sisteminizi daha önce oluşturlan bir geri yükleme noktasını kullanarak bir kaç gün veya hafta öncesine döndürebilirsiniz.

sorun halloldu sistemi 4 gün geri aldım

kurumahmut

Sende Blaster ile tanıştın....

Adı blaster olan bir beyzade bilgisayarına dadanmış...

http://www.microsoft.com/security/incident/blast.mspx

öerileri takip et....Biraz daha dikkatli warez sitelerinde gez. :)

KAZIMUGUR

Sistem geri yükleme sadece regedit i geri yükler,diğer her şey olduğu gibi yerli yerinde durur.!
Biriken geri yükleme noktaları gb leri aşan yer kaplar.

er-de

bu virusmü ne her ne ise benim bilgisayarın regedit le mi
onamış oluyor? 4 gün önceki sistemi geri yükledim
şu an normal herhangi bir sorun yok
zaten macfee uyarmıştı (kırmızı çarpı işareti çıkmıştı)bilgisayarın tehlike altında diye
ama işişten geçti virüsü yedik bi defa. :lol:

mp3dragon

Opera veya mozilla kullanmak bir nebze olsun warez sitelerindeki tehlikeye karşı bizi korur mu?
bir ara linux, xp, 98 bir arada kurmuştum. İnternette tehlikeli yerlere girceğim zaman makinayı linuxtan açıyordum. Rahat rahat geziyordum. Windowsun içine eden siteler hiç birşeycik yapamıyordu.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.