200m yüksek hızlı ethernet tranceiver (rf)

Başlatan piedos, 21 Temmuz 2006, 18:53:18

piedos

200 metre mesafedeki ADSL modemle bilgisyarımı birbirine kavuşturmak istiyorum. Türkiyede bu şekilde hazır ürün bulunur mu?

veya

rf bilgim olduğunu düşünerek ethernet iletişimini tek kanala (alıcı ve verici) indirgeyebilir miyim? Tranceiverları ben yapacağım.

Teşekkürler
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

maxi

Selam

kablosuz ağ bağlantısını göndermek istediğin 200 metre mesafedeki bilgisayar dış ortamdamı iç ortamdamı çalışıyor. arada bina veya duvar varmı varsa kaç adet bu konularda ayrıntılı bilgi verirsen önerilerimiz olabilir. Benim yaklaşık 1 km den 54mbs bağlantım var. gayet stabil çalışıyor.

Saygılar

piedos

Alıntı yapılan: "maxi"Selam

kablosuz ağ bağlantısını göndermek istediğin 200 metre mesafedeki bilgisayar dış ortamdamı iç ortamdamı çalışıyor. arada bina veya duvar varmı varsa kaç adet bu konularda ayrıntılı bilgi verirsen önerilerimiz olabilir. Benim yaklaşık 1 km den 54mbs bağlantım var. gayet stabil çalışıyor.

Saygılar

selam maxi

benim sistem daha basit olacak bir uçta ADSL modem (arkadaşın evi) diğer uçta benim bilgisayar, amacım ağ kablosunu uzatmak gibi birşey

alıcı ve verici birbirini direk görecek

mesafe 200m

480 kbits yeterli bir hız

teşekkürler
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

RF_Wizard

Neden kablosuz router kullanmiyorsunki? bence en basit cozumu budur birde anteni disariya monta edigin zaman uzun mesafeye ulasabilmen gerek. Verici/aliciyi kendin yapmak istedigini yazmissin..RF hakkinda bilgin ne kadar, sadece FM verici yapabiliyorsan bu fikirden vazgec derim.
Kolay gelsin

maxi

Selam piedos

RF_Wizard ın dediği gibi Kablosuz desteği olan bir adsl modem veya modeminden çıkan mevcut lan hattını Wireless Acces point ile kablosuza çevirerek karşı tarafa arkaşaşının bilgisayarına takacağın Acces point, wireless pci veya usb kart ile kablosuz bağlantı kurabilirsin.

Kablosuz Biligisayar ağlarında çeşitli modülasyon tipleri ve iletişim protololleri vardır bunları kendi imkanların ile uyglayamazsın. En mantıkısı hazır bir cihaz alman benim tavsiyem.

Saygılar

piedos

wireless kartlar 200m ye kadar çalışıyorsa tbaiki öncelikli olarak onu kullanmak mantıklı

ancak benim düşündüğüm sistemde QAM, gelişmiş PSK modülasyonlarını kullanmam gerekmiyor, çünkü

PORT BOX

bu linkteki gibi bir ethernet-RS485 converter yaparsam/alırsam geriye RS485 in RX TX ini tranceiverlara bağlamam yeterli olacak. bundan sonra modülasyon ister QAM olur isterseniz sadece FSK

benim bilg. <---->ethernet-to-rs485<--->tranceiver---))))))))))))))
                                                                               |
                                                                               |  2
                                                                               |  0
                                                                               |  0
                                                                               |  m
                                                                               |
adsl_modem<--->ethernet-to-rs485<-->tranceiver---)))))))))))))))

burada önemli olan ethernet-to-rs485 converter fiyatı ki o da çok pahalı

birumher

Wireless kartlar arada duvar vs yoksa birbirlerini direkt görüyorlarsa 200m de çalışır.  http://www.antrak.org.tr/gazete/042003/tahir.htm  burada uzaklığın nasıl arttırılacağı ve basit bir anten yapımı var.
http://helix.remco.tk/ bir tanesi de burada...
Birkan.Herguner