Yurt dışından FPGA kiti almak

Başlatan piedos, 03 Ağustos 2006, 03:38:10

picusta

FPGA'lari arastirali 2 hafta oluyor,
Anladigim kadari ile Altera- Xilinx model karsilastirmasi söyle bisi oluyor:
Xilinx                               Altera

FPGA
-------------------------------------------
Virtex                             Stratix
Spartan3                         Cyclone2
Spartan2                         Cyclone
Spartan                           ACEX
XC 4000                          FLEX
XC 3000
XC 2000

CPLD
-------------------------------------------
Coolrunner II                   MAX7000??
Coolrunner
XC9500

LUT ve LE'lerin yapisi farkli olabilir, 2 FPGA'yi karsilastirmak zor, tipik kapi sayisi belki bir gösterge olabilir. Fakat her uygulama degisik kaynaklar harcar. Bazen kapi sayisi yeterli olabilir fakat blok arasi baglantilar yetersiz olabilir diye duydum.
Spartan3 ve Cyclone2 'lerde ayrica hard 18 bit çarpicilar var. Bunlar DSP uygulama yapanlar için faydali.

picusta

Dün aldigim ve çok sasirdigim bir maili sizlerle paylasmak istiyorum:
Alıntı Yap
Thank you for participating in the "Introducing Spartan-3A FPGAs - Powering the Next Wave of High-Volume Applications!" webcast, presented by Xilinx, Inc.

It is my pleasure to congratulate you as a winner of the Xilinx Spartan-3A Starter Kit.   Please reply to this email with the exact address you want us to ship your Starter Kit.  Our records provided the following:

XXXADRESXXX

We will send you your Starter Kit as soon as we receive your confirmed mailing address.

On behalf of Xilinx, I congratulate you again and look forward to having you attend future Xilinx webcasts.

Kind regards,

Kisaca diyor ki 1 buçuk ay önce internetten izledigim powerpoint sunumuna (firmanin yeni ürününü tanitan) katildim ve kurada çiktim diye bana son model deney kiti yollayacaklar.
O sunum için böyle bir ödül oldugunu hatirlamiyorum bile. Sadece 40 dakikalik sunumu izledim ve sonunda elestiri yapmistim.
Bu kit elime geçerse "Yurt disindan uyguna FPGA kiti alma" konusuna son noktayi koyacagim. (Spartan 2 board'u eskicide satisa çikabilir belki)
Bu mesajdan sonra Xilinx seminerlerinin katilimci sayisinda büyük bir artis olursa hiç sasmam. Gerçi firmanin bu promosyonu yaparken ki amacida bu zaten, reklam yapip insanlari çekmek.

CoşkuN

Picusta bir haber var mı bu konuda?

picusta

Kit elime gayet güzel bir sekilde ulasti. Demo dosyalarini muhtelif flash'lara yükleyince gayet güzel çalisti. ISE 9.1 bu FPGA'yi destekliyor. Fakat o tarihteki EDK 8.2 versyonu oldugu için içine Microblaze koyamadim. EDK 9.1 'i indirip deneyecegim.

CoşkuN

Yakın zamanlarda Empa'dan xilinx Spartan 3e starter kit edinmiş olan var mı acaba?

MC_Skywalker

FPGA kit değilde CPLD kit aldım  
XC2XL Development Platform üzerinde bir adet Xilinx CPLDs XC9572XL  Bir adet  CoolRunner-II XC2C256 var  ürün bedeli + 75$ mecburü UPS kargo bedeli var
XC9572XL ---> http://www.xilinx.com/products/silicon_solutions/cplds/xc9500_series/xc9500xl/index.htm
CoolRunner -II  ---> http://www.xilinx.com/products/silicon_solutions/cplds/coolrunner_series/coolrunner_ii_cplds/capabilities/index.htm

keshh

75 dolar kargo parası vermeden alabileceğimiz bir yol yok mu?
Nihayetinde başlangıç amaçlı kullanmak istiyorum ve alacağım en fazla 100
dolarlık ürüne 75 dolar ulaşım bedeli vermek garip geldi. Bir de siz nasıl
aldınız kredi kartı vs. almam gerekiyor sanırım biraz anlatabilir misiniz?

İyi akşamlar.
ct[/url]

controller

Alıntı yapılan: "keshh"75 dolar kargo parası vermeden alabileceğimiz bir yol yok mu?
Nihayetinde başlangıç amaçlı kullanmak istiyorum ve alacağım en fazla 100
dolarlık ürüne 75 dolar ulaşım bedeli vermek garip geldi. Bir de siz nasıl
aldınız kredi kartı vs. almam gerekiyor sanırım biraz anlatabilir misiniz?

İyi akşamlar.

http://www.cizgi-tagem.org/e-market/
Hesabım OG tarafından haksız bir şekilde pasif yapılmıştır.