PHILIPS TV arızası!

Başlatan Ufocu, 20 Ağustos 2006, 19:33:27

Ufocu

PHILIPS 51 ekran TV'de görüntü yeşile çalan şekilde gösteriyor ve ses de sonuna kadar açık. Ses hiç bir şekilde kısılamıyor ne kumandadan nede TV üzerindeki tuşlardan. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? TV arızaları konusunda biraz bilgim var ama böyle bir arıza ile hiç karşılaşmadım.  :!:
"Benim manevi mirasım ilim ve akıldır." M. K. ATATÜRK

gevv

Alıntı yapılan: "Ufocu"PHILIPS 51 ekran TV'de görüntü yeşile çalan şekilde gösteriyor ve ses de sonuna kadar açık. Ses hiç bir şekilde kısılamıyor ne kumandadan nede TV üzerindeki tuşlardan. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? TV arızaları konusunda biraz bilgim var ama böyle bir arıza ile hiç karşılaşmadım.  :!:

yesile kacıyor deyince  aklıma rgb katı gliyo  ama ses  olayı  sistem veya eprom   sanırım boyle  garip bi arızayı  eprom yapabilir

paradox

bizimde bir philips 51 ekran vardı çok eski ama kumandası sonradan eklenmişti falan.onda da aynı sorunla karşılaştık.açınca ses sonda oluyo ve kısılmıyodu.babam bigün açtı ve tüpte ısıttığı çiviyle bir yerini lehimledi.  :)  o zaman küçüktüm anlamdım nereyi lehimlediğini.anlıyosan bi içini aç belki aynı durumla karşılaşabilirsin  :?:

a.zorba

phılps tv lerde otel modu denen bir kilitleme sistemi var aklıma o geldi olabilirmi ?
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

laydinata1

Evet otel modu olabilir otel modundan nasıl çıkıyodu aklımda değil ama notlara bakıp söyleyebilirim. Otel modunda görüntü problami olmaz. Bundan emin olman lazım, büyük ihtimalle eğer ince boyun tabancalı tüp ise yeşil zayıflamış olabilir.  Kolay gelsin.