PNK907 NEDİR ?

Başlatan Eagle_Tim, 31 Ağustos 2006, 23:34:26

Eagle_Tim

Arkadaşlar onarım yaptığım bir cihazda " PNK907 GK117VW CNN433"  yazan 7805 kılıfında bir malzeme var bunun datasheetini bulamadım ne olduğu konusunda kesin bir fikir yürütmekte zor.. regülatör veya tansistör olma olasılığı yüksek ancak ihtimalle hareket edemeyiz pahalı bir cihaz bu entegre hakkında bilgisi yada data sheeti olan varsa buraya eklerse sevinirim iyi çalışmlar..
Software and Hardware Design...

ground

Bunlarla bulunmuyor bişe malzemede sadece bunlarmı yazıyor.. Dizilimde önemli ( gerçi olasılıkları biraz denedim ama sonuç vermedi). .

Malzemenin fotosunu çekip buraya atıverin bi bakalım.
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..

Eagle_Tim

imkan olsa koyardım ama malesef yok, karttaki kızarmıştı zaten. aynı cihazın sağlamına 2 dk bakmama izin verdiler fabrikaya lazımmış hemen götürdüler sadece adını alabildim bide görünüşü işte aynı 78xx serisi entegreler gibi birşey ve soğutucusuda vardı.. fakat yinede pdfi olmayınca pek bişi ifade etmiyor yardımınız için arigato  :D

Mod Notu : ありがとう

argeelektronik

bağlantılı olduğu yerlere ve parçalara  göre malzemenin ne olduğunu veya ne işe yaradığını anlayabilirsin,  kartın her iki tarafının resmini net olarak çekip foruma eklersen fikir yürütmeye çalışırız.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

Eagle_Tim

karta bakarak regülatör olduğunu varsaysam bile kaç volt olduğunu nasıl anlayabilirim. ?  kartın fotoğrafını çeksemde pcye aktarma şansım yok  :cry: pdf i bulabilsem yeterdi ama bulamadım.

argeelektronik

regülatörse eğer , beslediği malzemelerin kaç volt olduğunu bulursun.
Altında Çürümekten Kurtulamıyacağın Topraklar Üzerinde Böbürlenerek Yürüme, Üzerine Tükürmeye Bile Miğdenin kaldıramıyacağı Kurtçuklara Yem Olacak Bedeninle...

Eagle_Tim

argeelektronik çözüm öneriniz için thanks. ama o şekilde çözüme gitme imkanımda yok.. çünki ona bakacak olursak malzemenin hemen yanında 63 voltluk kondanslar bulunuyor ancak bu kartlar max 24 volt veriyor.. bu kart çok geniş ve dört tabakdan oluşan bir kart siemens firmasına ait bir power supply kartı, Üzerinde bir sürü regülatör var ve hepsi farklı.. karttaki tüm arızaları giderdim ancak bu malzemeyi hala çözemedim..  pdf bulmak istiyorum çünki malzemenin ne olduğunu tespit edebilmek için yenisinin olması şart onuda bulamadığıma göre pdf tek umut  :D

Göktuğ

Arkadasım buradakiler muneccim değil.
Resimlerini cekip yayınlarsanız daha cok yardımcı olunacagına inanıyorum.
Devre seması cıkarılmaya calısılırsa, muhtemel eleman tespit edebilir.

Eagle_Tim

goktug1217 yanlış anladınız heralde herkes resim vs.. koy diyor ben tehşis istemedim varsa pdf koyarsanız sevinirim demiştim. ama uğraşan arkadaşlara da tekrar teşekkürler. ayrıca öyle basit bir devre değil  buraya resmi sığmaz devrenin kart PC anakartının yarısı kadar ve hemen hemen aynı tipte malzeme dizilimi ve empirme katı var hangi mazemeleri görmeyi düşünüyorsunuz bisürü smd,DIP malzeme baksanız boşver uğraşma dersiniz  :D  ama bizimde işimiz bu napalım. neyse kolay gelsin size..

Göktuğ

Yanlıs anlasılan bir sey yok. Verdiginiz kodlarla googledan 0 sonuc bulunabilmekte.

Resim yuklemeyi isterseniz imageschack.us adresinden yukleyiniz.
Yukleme sonucunda 5-6 degişik link uretilmekte. Forumlar için2 adet link bulunmakta. Hotlink for forums (1) ve Hotlink for forums (2) yazan yerlerin solundakilerden bir tanesini buraya yapıstıracaksınız.

buiba

arkadasim eagle_team bulmaya calistigin malzemenin veri haritasini buyuk ihtimalle bulamaszin.herhalde o kod ureten firmanin parti numarasidir.sen zaten nette aramissindir.bunun icin tek cozum devreyi iyice inceleyip.yerine olabilcek olasiliklari degerlendirmendir gibi gorunuyor.5-6 yil once benimde basima boyle bir problem gelmisti.pehavy marka bir power amplifier`in cikis transistorleri bozuktu hic bir yerde bulamadim.nede bilen vardi.dusundum bu amfinin,var ise bir servisini bulup parcanin ismini ogrenmeyi.karakoyde bir servisi oldugunu ogrendim ve oraya gittim firma sahibi once bunun bir si-darl transistor oldugunu  ve uzerindeki kodun firmanin bastirdigi parti numarasi oldugunu soyledi.piyasaya sunulan kodunun ne oldugunu buyuk bir ugrastan sonra firma sahibinden ogrendim.buda bir tecrube oldu.selamlar

Eagle_Tim

buiba evet aynen öyle, bu parçanın pdfini üzerinde yazan isimden yola çıkarak bulamadım ama daha fazla aramama gerek kalmadan çözümü buldum daha önce hurdaya dönmüş aynı kartlardan istedim onlarda sağlamı varmış bende söküp bu karta taktım olay çözüldü..  :D