Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

yeni kitap

Başlatan kesmez, 26 Mayıs 2003, 15:04:04

aster

Hiç sorun yoktuki, sorun IE

cnt

microsofta mail atalimda yeni yama dosyasi yapsin.
zaten sistem yama icinde  :evil:

kesmez

C öğrenmek isteyen arkadaşlara bir iyi birde kötü haber ..

İyi haber, Kernighan ve dennis ritchie nin ingilizce olan ünlü kitabının türkçesi çıkmış secon edition ...sistem yayıncılık... kötü haber 19 milyon 500 bin TL..
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

Nilesh23

hocam çok pahalı değil.c nin babaları anlatmışsa 20 milyon verilir alınır.
yalnız ben picte c kullanılması taraftarı değilim.bende asm den c ye geçenlerdenim ama cnin hızı hiç tatmin edici gelmedi.vede derleyicilerin abuk subuk hatalarını bulmak için günler harcamak işime gelmedi açıkçası.eski günlerdeki gibi asmde yazmak için can atıyorum...

kesmez

Kitabın kalitesi açık fakat alrken oncacık sayfaya o parayı verdim zoruma gitti...
"İnned dine indallahil İslam" (2-19)

Göktuğ

hocam kitabı taryıp pdf halinde yayınlaman mumkunmu?
cok az sayfa  oldugunu soylemişin 2-3 saatini alır

turgutcolak

PORDON BEN DAHA YENİ ÜYEYİM YUKARIDA VERİLEN E BOOK KİTABININ NASIL İNDİRİLECEĞİNİ BİLMİYORUM ACABA YARDIMCI OLUR MUSUNUZ ...

Ralgac

arkadaşlar c nin bence anasıda anlatsa babasıda anlatsa ceviri kitap ceviri
bu kitabın kim çevirmiş bilmem fakat bir sürü c hakkında çeviri kitap okudum ve c hakkında bilgi sahibi olmaya başlayınca anlatılanları tam anlatamadıklarını gördüm benim seviyen baslangıc ve orta seviye arası fakat üstatlar daha iyi bilirler. bence bu kitaba okadarda umut baglamayın

aster

İlk kez başlıyorsanız bu kitapla başlayın derim
İndirimli Fiyatı : 15.6 YTL
http://www.sistem.com.tr/disp.php?kod=53938

Çeviri bölümümüz N.G. nın CCS kitabını çeviriyor az bir kısmı kaldı yakında sizlere verilecek

CoşkuN

Geçenlerde fuardan Prof.Dr.Doğan İbrahim'in PIC C motor kontrol projeleri kitabını aldım.Bitirme projemde faydalı olur niyetiyle.Ama sonra baktım ki içindeki projeler çok basit,on-off kontrol seviyesinde.İlk başlarda yine PIC C özet olarak anlatılmış,arka taraflar da malumunuz datasheetlerle dolu.Bir diğer ilginç nokta da programların hex kodları da verilmiş.Kitap kalın gözüksün diye herhalde,yoksa direk hex kodundan program yazan yoktur sanırım.

An Introduction to Programming The Microchip PIC in CCS C
Author : Nigel Gardner, Bluebird Electronics 2002
Arkadaşlar bildiğiniz üzere forumda bir çeviri grubu kurmuştukve ilk  projemizde bu kitabı çevirmekti..Çevirisinin %70 i tamam gibi.Geriye 2-3 bölüm ve düzenlemesi kaldı.Ancak son zamanlarda çeviri yapan arkadaş pek yok.Herkes yoğun tabi.Gönüllü arkadaşlar el atarlarsa bu kaynağı Türk elektronik camiasına kazandırabiliriz.

ekincisi

Arkadaşlar bende bu infogate in kitaplarından aldım zamanında bilmeden..
Adım adım Picmicro Programlama. Diğerirde pic c ile pic micro programlama..

ikiside iğrenç kitaplar gerçekten sağdan soldan bilgileri çorba yapıp kitap diye yazmışlar..uygulamalar yetersiz ve alakasız. daha doğrusu internette kolayca rastlayabileceğiniz uygulamalar..

Pic c ile de hitec in eski programı var arayüzü filan windows 3.1 zamanlarını andırıyor.Dos ortamında çalışıyo. yeni çıkan pic c lite'le alakası bile yok..Cd'den trojan çıktı sağolsun..Ayrıca bütün kitap boyunca kopya veya kopyalamak yerine kopye kopyelemek yazmış ki deli oldum..

CaFFeiNe

malesef ülkemizde bu tip kitap yazma anlayışlarıda mevcut sağdan soldan topla bişiyler kalın olsun diye resim ıvır zıvır (hex kodu:)) tıkıştır al sana kitap, tamamen ticari amaçlı başka birşey yok

alieren

linke girdim oyle dosya yok.farkli dosyalar vardi .nasil ulasabilirim.

alieren

http://groups.yahoo.com/group/PicProjeUP1/files/ground/PICCbook.zip
oyle bir kitap yok.ama farkli dosyalar var.bu kitabi farkl sekilde indirebilir miyim.