AD725 Lazim Acil...

Başlatan zxspectrum, 16 Eylül 2006, 21:45:22

zxspectrum

arkadaslar;
AD725 entegresi lazim...elinde olan varsa insanlik namina bana haber yollasin...:)
isin esprisi bi yana bu entegre cidden lazim ama bulamiyorum...yardimci olursaniz ccccooookk mutlu olucam..
tskler...

aslan_korhan

www.analog.com a girerek buradan bedava olarak sipariş edebilirsin 1 veya 2 tane. Bir süre sonra TNT Kargo ile eline ulaşıyor.

Benim elimde bundan iki adet var. Çok acil ise bir şekilde gönderirim...
Benimkiler yanlız SMD...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

zxspectrum

merhaba;
cevabiniz icin tsk ederim..ben bununla vga dan composit cikis almak icin bir devre yapicam..bunun icin AD725 gerekiyor..sizde ki ayni isi gorur mu ? sizden nasil temin ederim ?kolay gelsin tskler.
....
ha bide aklima geldi...analog device dan numune istedifim zaman kargo masrafini ben mi karsiliyorum ? ne kadara mal oluyor ?
tskler..

aslan_korhan

Bende zaten bu entegreleri bu konvertör işlemi için almıştım ama yapmaya fırsatım olmadı.
analog'dan malzemeyi istediğin zaman hiç bir masraf ve kargo ödemiyorsun.
Kargo dahil hepsi bedavaya geliyor.
Gerçi 2-3hafta gibi bir zaman alıyor ama kesin olarak eline ulaşıyor.
( TNT kargo ile geldi bana ).

Sadece bir sürü kayıt işlemi yapman lazım sitede.
Bazı abuk soruları falan oluyor.
Örneğin: "Bu istediğiniz malzemeyi bomba imhalatında mı kullanacaksınız?" gibi.
Tabiki bunlara "hayır" diyeceksin.

Bu entegreyi bilgisayardan televizyona çevirici olarak kullanacaksan gayet iyi olur. Sadece bir şekilde Bilgisayarın ekran frekansını 50Hz olarak değiştirmen gerekiyor. Buda netten bulacağın programlar ile oluyor...

zxspectrum

merhaba;
bende istedim 2 adet numune..gercekten totalde 0 yaziyor..bu yuzden kutladim analog device i ..:)
...
bilgilendirici mesajlarina cok tsk ederim...buyuk yardimin oldu..insallah kisa zamanda entegre elime ulasir...
kolay gelsin...

OG

Yakında bunu da beleş ticarete çevirirler ve microchip gibi sample kapısını kapatırlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aslan_korhan

@OG

Aslında doğru söylüyorsun. Haklısın.
Başka arkadaşlarada işi abartmamalarını öneririm.
Ben bile yılda bir falan istiyorum sadece. Adamları baymamak lazım...

ise

hangi yıldı hatırlamıyorum  arrow a sormuştum neden microchip netten sample göndermiyor diye  verdiği cevaba ise çok şaşırdım.  o yıl dünya için ayrılmış sample stoğunun  %60 ını  TÜRKİYE kullanmış. çok şaşırmıştım.

Dagci-85

Merhaba...

Arkadaşlar bana da AD797 entegresi lazım. İstanbulda çok aradım fakat bulamadım. Tesadüfen bu başlığı gördüm. Fakat benim ingilizcem sıfırın altında... Linkini verdiğiniz siteden nasıl sipariş vereceğim bilmiyorum...Bana yardımcı olabilir misiniz?

Dagci-85

Yok mu arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş?

aslan_korhan

Arkadaşım,
yazının başlangıcını okursan nasıl temin edeceğin yazıyor zaten.
Bir daha anlatmaya gerek yok. Oda nasıl olsa "Analog" marka.

Dagci-85

Sayın arkadaşım,

Tam olarak derdimi anlatamadım heralde. analog.com a tıkladığımda karşıma ingilizce dilinde bir sayfa çıkıyor. Burada nereye tıklayarak ad797 yi seçmeliyim ve nasıl bundan numune istediğimi belirtmeliyim? İngilizcem yok. Bu yüzden nasıl yapacağımı bilmiyorum. Sizden bu konuda yardım istedim. yazının başlangıcını da okudum bu arada.