Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

CC5x kitabı

Başlatan lozzik, 21 Eylül 2006, 16:41:06

lozzik

Merhaba arkadaşlar geçen bir kitap gördüm
C Dili İle Pic Uygulamaları" Birsen yayın evi 2006
CC5X kullanımını anlatmış ve kullanmış
kitapta 10 tane kadar güzel uygulama var piyasadaki dandik kitaplardan daha kaliteli uygulamalar var lcd nin cgraminde karakter tanımlama ile türkçe karakter kullanımı gibi güzel uygulamalar var

Saygılar

nuwanda

evet okudum o kitabı , ben de tavsiye ederim.Güzel uygulamalar var..

fatihvelid

Kitabı aldım, örnekleride inceledim güzel hazırlanmış bir kitap. Ama bu kitabın CC5X üzerine değilde MikroC üzerine yazılmış olmasını arzu ederdim. CC5X derleyicisi MikroC'ye göre biraz ilkel kalıyor. Nerdeyse bütün derleyicileri kullandım. Ama şimdi MikroC'yi kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

teketek

kitabı bende okudum anlatım şekli güzel, oldukça faydalı tavsiye edebilirim incelememiş arkadaşlara.

@fatihvelid

MikroC hakkında türkçe döküman ya da kitap varmı bildiğin??
Bilgi fark yaratır..

fatihvelid

MikroC'yi programın beraberindeki help dosyasından kolaylıkla öğrenebilirsin. MikroC'yi anlatan türkçe döküman yok. Ama MikroC örneklerini içeren bir kitap var.
"Pic programlama teknikleri ve Pic16F877A"
http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=107704&session=51790088885108661856&LogID adresinden bakabilirsin
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

teketek

@fatihvelid

kitapyurdu sayfasından gördüğüm kadarıyla yorum yapan arkadaşlar çok beğenmişler.bende yarın maaşımı alınca bi tane edinmeyi düşünüyorum çok sağol ilgilendiğin için.
Bilgi fark yaratır..

teketek

şöyle bi inceledim pic16f877 için gerçekten güzel bi kaynak kitap oluşmuş. ilgi duyan herkeze tavsiye edilebilir.
Bilgi fark yaratır..

atunc09

o kitabın yazarların 2sinin dersine girdim, birinden proje aldım:) CC5X kullanmana gerek yok bizzat kendisine sormuştum.CCS C kullan fakat ordaki uygulamalar CC5X ile yazıldığı için deneme olarak onu kullan fakat CCS öğrenip kodları modifiye edebilirsin..

kolay gelsin.
Kocaeli-elohab