MATLAB ve SIMULINK Ürün Ailesi Uygulamalı Tanıtım Semin

Başlatan samsa, 27 Eylül 2006, 10:23:02

samsa

Arkadaşlar matlap semineri düzenlenmektedir.Gerekli bilgiler:

Mersin Üniversitesi Robotik Topluluğu faaliyetleri kapsamında aşağıda bilgileri bulunan MATLAB tanıtım semineri düzenlenecektir. Bu seminere ilgilenen kimselerin katılımını bekliyoruz.

Seminerin Adı : MATLAB® ve Simulink® Ürün Ailesi Uygulamalı Tanıtım Semineri

Konusmacı : Emre KARALARLI, Elektrik-Elektronik Yüksek Mühendisi, FİGES A.S.

Seminer dili : Türkçe

Tarih : 12 Ekim 2006, Persembe

Saat : 13:30 - 17:30
Süre : ½ gün

Yer : Merkez Konferans Salonu, Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü, 33343 Çiftlikköy, Mersin

Katılım bedeli : Ücretsiz

Son Kayıt Tarihi : 29 Eylül 2006, Cuma

Kayıt için, lütfen aşağıdaki linki tıklayınız: (Katılım ücretsizdir!)
http://www.figes.com.tr/tr/hizmetler/egitim/matlab.mlsl.mersin.asp

Güzel bir seminer olacağı kanısındayım
Yolların sonu....

Ziya

Sayın ......,

The MathWorks tarafından internet üzerinden gerçekleştirilen seminerlerden biri, 21 Haziran günü, ülkemiz zamanı ile 16:00 ve 21:00 saatlerinde gerçekleştirilecektir. Isaac Noh ve Steven Kolak (The MathWorks) tarafından anlatılacak olan bu seminere sizi davet etmek istiyoruz.

Bu internet seminerinde osiloskoplar, RS-232 seri port cihazları, veri toplama kartları gibi harici donanımların yapılandırılması, kontrol edilmesi ve veri alınmasında MATLAB ve Simulink'in nasıl kullanılabileceği anlatılacaktır.

Bu çevrimiçi semineri, izleyen link aracılığı ile kayıt olarak izleyebilirsiniz: www.mathworks.com/webinars

Değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla.

Selcen KORKMAZ

Pazarlama ve Eğitim Grubu

FİGES

Sonlu Elemanlar & Sistem Modelleme Teknolojileri

www.figes.com.tr

Başlık: MATLAB® ve Simulink® ile Cihaz ve Seri Port Araçların Kontrolü

Tarih: 21 Haziran 2007 Perşembe

Saat: 16:00 – 19:00 (9:00am 2:00pm. ABD, Doğu, Gündüz Saati)

Konuşmacı: Isaac Noh and Steven Kolak

Dil: İngilizce

Genel Tanım:

MATLAB® ve Simulink®; veri toplama, veri analizi, donanım kontrol ve sistem geliştirmede iyi bilinen bir çevresel yazılımıdır. Bu internet seminerine katılanlar, MATLAB'i nasıl kullanabileceklerini, Simulink ile kontrol ve yapılandırmayı nasıl yapabileceklerini ve harici bir donanımdan nasıl veri alabileceklerini öğrenebileceklerdir.

MATLAB®, harici araçlara bağlanmak için çok çeşitli yöntemler sunar. Örneğin cihazlar (osiloskop, fonksiyon üreteci, sinyal analizi cihazı), seri araçlar, veri toplama kartları, özel donanımlar, görüntü cihazları ve diğer araçlar ile haberleşebilir. Simulink®, bu tip donanımlara arayüz ile erişmek için şimdi çeşitli teknikler de sunmaktadır.

Bu internet seminerinde aşağıdaki konular anlatılacaktır;

Akan bir verinin MATLAB ya da Simulink ortamına alınması
Osiloskop ve fonksiyon üretici gibi cihazların yapılandırılması ve kontrol edilmesi
RS–232 veya yerel ağ arayüzleri ile yapılandırma ve kontrol edilmesi (örneğin portatif GPS alıcısı)

Data Acquisition Toolbox, Instrument Control Toolbox ve Image Acquisition Toolbox gibi ürünler, akan ve ölçülen verileri MATLAB ve Simulink ortamına almayı veya donanımı yapılandırmayı sağlar.

Seminerde Kullanılan Ürünler

- MATLAB®

- Simulink®

- Data Acquisition Toolbox

- Instrument Control Toolbox

- Signal Processing Toolbox

Faydaları

Sadece MATLAB'i kullanarak yapılandırma ve kontrol yapılabilir, akan bir veri tabanından veriler alınabilir ve bunların analizi yine MATLAB ile yapılabilir veya Simulink'te kontrol ve haberleşme sistemleri geliştirilebilir. Bu zaman kazandıran ve işleri kolaylaştıran bir özelliktir.

Kayıt için:

www.mathworks.com/webinars

MATLAB & Simulink

Kayıtlı İnternet Seminerleri

Türkçe İnternet Semineri: Simulink'e Giriş

Türkçe İnternet Semineri: MATLAB® 7'ye Giriş
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey