VESTEL BLACK TXT.51 TV

Başlatan munzur, 04 Haziran 2003, 15:49:35

munzur

Arkaaşlar benim Vestel BLACK seri TXT 51 ekran televizyonumun tuneri bozuldu tamirciye götürdüm eski kullanılmış tuner takmış eve getirdiğimde görüntü çok zayık 1986 model TV var o daha iyi görüntü veriyor. Eski tuneri sordum adam bulamıyor. Bende şeması da yok. Sizden yardımlarınızı bekliyorum Bu tv nasıl bir tuner takabilirim. Malzeme satıcısı eski tunerini getir ona göre sana yeni tuner vereyim diyor. Servise de ben götürmek istemiyorun. Anlayacağınız iki arada bir derede kaldım. Bana uygun bir tuner lazım
İki yumurtayı birbirine vurun sadece biri kırılır. [email]smunzur@gmail.com[/email]

aster

bir iki malzemeci veya tamirci gez ve sor
eskiden tuner tamircileri vardı hala varmı bilmiyorum
onlarada sorabilirsin
aslında baştan servise gitseydin belkide bu olay başına
gelmeyebilirdi
neyse geçmiş olsun

cozturk

Eğer tuner PLL tuner değilse başka bir tuneri rahatlıkla adapte edersin..

Ben tunerler ile ilgili bir çalışma yapmıştım. pinler hemen hemen aynı . sadece bazı markalarda yerleri değişiyor. Vt vb. pin yerleri farklı

PLL tunerse  biraz zor

munzur

Dostum, hata tamirciye götürmemde. Tuneri çıkarıp malzemecilerde aramam gerekirdi. Evdekilerin yüzünden tamirciye götürdüm. şimdi de ben tamirciye götürmek istemiyorum.
Vestel Black Z 51 TXT model TV'nin tunerini bilenler yazarlarsa beni bu dertten kurtarırlar.
İki yumurtayı birbirine vurun sadece biri kırılır. [email]smunzur@gmail.com[/email]

cozturk

belki bord üzerinde pinler yazıyordur. eğer scl sda vb. yazıyorsa pll dir. Benim anlattığım yöntem işe yaramayabilir.

hamit

selam dostum öncelikle tunerin pll olup olmadığını tesbit etmek lazım örneğin istasyon ararken kanalı numara olarak giriyorsan tuner pll dir
eğer istasyonu ararken bar çıkıyorsa normal tunerdir

tuneri bulmaya belince her iki modelde vestelin yan kurulusu olan vestelkom da üretilmektedir

piyasada telkom tuner diye geçer dediğim gibi tuneri tesbit et ve malzemeciden telkom tuner olarak iste bacakları standarttır tadilat gerektirmez selamlar

munzur

Hekese teşekkürler.
Kullanılan tuner "PLL" değil normal tuner Sn. Hamit'in deği "TELKOM" tuner olarak malzemeciden arayacağım.