PHPBB

Başlatan teknikelektronikci, 18 Ekim 2006, 17:53:29

teknikelektronikci

bu phbb nedir kimdir ?Teşekürler saygılar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

XNHCX

Alıntı YapphpBB Nedir?
"phpBB group" tarafından geliştirilen, özelleştirilebilir, açık kaynak kodlu, açılımı "php bulletin board" olan, PHP temelli ve seçiminize bağlı olarak MySQL, MS-SQL, PostgreSQL veya Access/ODBC kullanabileceğiniz, tüm web siteleri için ideal, ücretsiz bir mesaj panosu sistemidir.

An itibariyle 63 adet dil desteği ile kullanılabilecek seviyededir.

Sanılanın aksine, oldukça güvenli bir pano yazılımı olmakla birlikte, aynı zamanda da gayet hızlıdır. Ancak, tabiki vbb perfomansına ulaşması zaman alacaktır. Çünkü phpbb ücretsiz bir yazılımdır ve gönüllü kod yazarları tarafından geliştirilmektedir.

Her geçen gün artan modifikasyon ve tema dosyaları ile birlikte birçok pano yazılımını geride bırakmış bulunmaktadır. Popülerliği arttıkça, saldırı sayısının da artacağı akıldan çıkartılmamalıdır.

Resmi sitesi için
(bkz: http://www.phpbb.com)

teknikelektronikci

hocam yani bu phpbb  forum lamı ilgili yani forum yaratmak içinmi ? siteye girdim ama ingilizce zayıf olduğu için pek bişi anlamadım bunu sizden ricam biraz daha açarmısınız tam olarak ne işe yarıor ne hizmeti verior filan diye teşekürler saygılar
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: "ground"Adalet , hak..
Not: PhpBB hazır forum dur.. Bunu download edip forum sitesi oluşturabilirsiniz. Neredeyse her hafta böyle siteler açılır... Başlıklarımız taklit edilir. 1 hafta reklamı yapılır daha sonra uğraşamadıkları için kapanır.. :)

hocam bu hazır forum nasıl siteye eklenip üzerinde çalışılır çok merak etiğim için bi denemek istiorum yoksa amacım bi forum sayfası oluşturmak değil ama nasıl yapılacağını bilmiom yrd olursanız sevinirim şimdiden teşekürler saygılar

z

Sayfanin barinacagi ana bilgisayarda  php kodlari calistiran php yorumlayici gerekiyor bunun icin hosting firmasina ben php form sitesi acacagim diyorsun. Onlar sana gerekli ortami sagliyorlar.

Geriye form sitesini sekillendirmek kaliyor onu da sitenin yonetim panellerinden ozel yetkilerle sen hallediyorsun.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

teknikelektronikçi'ye yakıştıramadım  :)  

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=phpbb+nas%C4%B1l&btnG=Google%27da+Ara&meta=  dediğinizde herşey karşınızda.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

teknikelektronikci

sayın hocam çok özür dilerim haklısınız aslında ama benim daha önceden aklıma geldi http://www.phpbb.com/ a girmek girdim baktımda ama ingilizce olduğu için sizlere sordum meğer ise verdiğiniz linktede gördüm bunun türkçesi de varmış bilseydim ilk önce oraya girerdim tekrar çok sağolun ve tekrar özür :) saygılar

teknikelektronikci

og hocam bu yazıların bu başlıkla ilgisi kalmadı acaba sizde uygun görüriseniz uygun başlığa taşıyabilirmisiniz. Teşekürler saygılar

teknikelektronikci

üstadlar bir kaç seyde takildim ilk öncelikle bu program benden bir ftp adi istior yani adres ben buraya internet sayfasinin adresinimi girecem ben simdilik basiten tasarladigim siteyi mynete koydum ve su an yayimda acaba bu is mynet en olmazmi birde bu program 30 gunluk deneme surumu bunun cracki ya da full olan1 varmidir acaba. niyetim basiten bir forum olusturmak hem bu isi ogrenmek icin hem de guzel b1 sey olursa okulumun forumu olarak yapmak istiorum bana yrd.olursanizsevinirim simdiden tesekürler saygilar

http://www.ihs.com.tr/urun.aspx?plan=HTML burdan alan ismialsam acaba olurmu zaten ben basit olsun diye frontpaage kullan1orum

buda benim geçici olarak tasarlad11m sitem amatör isi ama bizim sinif icin yeter:  teknikelektronikci.sitemynet.com yanl1z biraz beklemk gerek resim yüklenene kadar

vsalma

Forumu kurabilmeniz için php sağlayan bir hosting hizmeti satın almalısınız. Ayrıca mysql veritabanı desteğide olmalı sözü geçen uygulamayı kurabilmek için. Eğer bu işi bedava nasıl yaparım derseniz free php+mysql hosting diye aratın. Fakat genelde çok yavaş olurlar ve hizmette süreklilik garanti edilmez.  
byethost.com adresi bu şekilde bir hizmet sağlıyordu üye kabulu devam ediyor mu bilmiyorum. Ayrıca forumu kurmak değilde forumu yönetmek vb konularda tecrübe kazanmak istiyorsanız bedava forum hizmeti veren siteler  mevcut. PhpBB için türkçe forumkurdu.com vardı kapandı sanırım mutlaka yabancı vardır.

teknikelektronikci

hocam ilk öncelikle teşekür ederim cevaplarınız için aslında niyetim forum kurupta yayımlamak değil sadece öylesine bir bilgi sahibi olmak için kurup sonradan silmek ama sonunda bir kaç araştırma ile yaptım ve bir tane forum açtım. çok güzel ve zevkli bir olay ama buna ayıracak vaktim olmadığı için kapatım ama vaktim olsa uğraşmak çok güzel :) o yüzden picproje yöneticilerinin allah yrd olsun :) genede belki yapmak isteyenler olur diye ben bulduğum linki vereyim :http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=23019&st=0  kolay gelsin saygılar

bu arada başığı düzeltiğiniz için teşekür ederim sayın Mod.