"Dotmatrix Ekranının Pic ve Bilgisayar İle Kontrolü

Başlatan djcenk11, 05 Kasım 2006, 20:20:41

djcenk11

Dotmatrix ekranın pic ve bilgisayar ile kontrolü konusunda yardımcı olabilirmisiniz..Bu konudan anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlermi?

SENAY

Sorunu biraz daha açık yazarsan yardımcı olabilirim

djcenk11

Alıntı yapılan: "SENAY"Sorunu biraz daha açık yazarsan yardımcı olabilirim

Şimdi datmatrix ekranı yani bilindiği adıyla kayan yazı tablosuna pic entegresi ekleyip programlayıp bilgisayardan kontrol edeceğiz..Bunun için ne yapmam gerekiyor?Hangi malzemeleri kullanmalıyım?Pic programlamayı bilmiyorum.Bunu nasıl programlayabilirim?Bu projeyi ne şekilde yapabilirim bilgi istiyorum..

arslan74

Hic programlama ve elektronik bilmeden böyle bir projeye kalkışmak ne kadar akıl karıdır bilmiyorum. Sonucta bu işlem öyle basit bir iş değil, iyi bir programcılık ve elektronik bilgisi ister. Eğer bunlar yoksa yapacağın iş fiyasko ile sonuçlanır.

Yapacağın işte hayal kırklığına uğramak istemiyorsan o zaman iki yoldan birisini yapman gerek.
1- Ya bu bilgi ve tecübeye sahib birisiyle bu işi yapman gerek.
2- Yada bunların zaten hazır yapılmışı var, hazırı alıb kullanmak en mantıklısı sanırım.

djcenk11

Alıntı yapılan: "arslan74"Hic programlama ve elektronik bilmeden böyle bir projeye kalkışmak ne kadar akıl karıdır bilmiyorum. Sonucta bu işlem öyle basit bir iş değil, iyi bir programcılık ve elektronik bilgisi ister. Eğer bunlar yoksa yapacağın iş fiyasko ile sonuçlanır.

Yapacağın işte hayal kırklığına uğramak istemiyorsan o zaman iki yoldan birisini yapman gerek.
1- Ya bu bilgi ve tecübeye sahib birisiyle bu işi yapman gerek.
2- Yada bunların zaten hazır yapılmışı var, hazırı alıb kullanmak en mantıklısı sanırım.

Cevabın için teşekkür ederim arkadaşım..

İşte bende bu yüzden siteye bu konuyu açtım..Bilgisi olan arkadaşların yardım edebilmesi için..Elektronikten anlıyorum fakat pic bilmiyorum..Bu konuda neler yapmam gerekiyor?Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfenn...

arslan74

Alıntı Yapİşte bende bu yüzden siteye bu konuyu açtım..Bilgisi olan arkadaşların yardım edebilmesi için..Elektronikten anlıyorum fakat pic bilmiyorum..Bu konuda neler yapmam gerekiyor?Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfenn...

1- Sen nasıl bir şey yapacaksın ?
2- Bunu ne için kullanacaksın ?
3- Hiç bir şey bilmediğine göre nasıl iş yapacaksın, arkadaşlardan hangi konuda bilgi istiyorsun?
4- Eğer birisine bunu yaptırmak istiyorsan o zaman bunu bir bedeli olacak, kimse boş yere sana durubta iş yapmaz. Bu iş için ne kadar bütçe ayrıdın?
5- Son olarak bir işi yapabilmek için ya bilgin olmalı yada sermayen olmalı, eğer ikiside yoksa ne kendi vaktini nede başkalarının vaktini alma.

djcenk11

Alıntı yapılan: "arslan74"
Alıntı Yapİşte bende bu yüzden siteye bu konuyu açtım..Bilgisi olan arkadaşların yardım edebilmesi için..Elektronikten anlıyorum fakat pic bilmiyorum..Bu konuda neler yapmam gerekiyor?Bilgisi olan arkadaşlar yazsın lütfenn...

1- Sen nasıl bir şey yapacaksın ?
2- Bunu ne için kullanacaksın ?
3- Hiç bir şey bilmediğine göre nasıl iş yapacaksın, arkadaşlardan hangi konuda bilgi istiyorsun?
4- Eğer birisine bunu yaptırmak istiyorsan o zaman bunu bir bedeli olacak, kimse boş yere sana durubta iş yapmaz. Bu iş için ne kadar bütçe ayrıdın?
5- Son olarak bir işi yapabilmek için ya bilgin olmalı yada sermayen olmalı, eğer ikiside yoksa ne kendi vaktini nede başkalarının vaktini alma.

Tabiki bir bütçe ayrıdık.Biz küçük bir datmatrix ekranına pic bağlayıp bilgisayardan kontrol edicez.Burada kullanacağımız pici nasıl programlayabiliriz?Hangi malzemeleri kullanmalıyım??

Eagle_Tim

Programlama işini soracak birşey yok, elektronik malzeme aldığın dükkanlara sorsan hepsi bilir 10 ytlye hazır programlayıcı satıyorlar...
Software and Hardware Design...

djcenk11

Alıntı yapılan: "Eagle_Tim"Programlama işini soracak birşey yok, elektronik malzeme aldığın dükkanlara sorsan hepsi bilir 10 ytlye hazır programlayıcı satıyorlar...

Teşekkürler..Peki Pic Entegresini bilgisayara nasıl bağlayacaz?Bu proje için hangi malzemeler gerekli?

Göktuğ

max232 ile ilgili arama yapınız. hem bu sitede hemde google uzerinde.