Camera-Printer Scehema

Başlatan gevv, 08 Kasım 2006, 12:25:36

gevv

piedos

Hocam epson yazıcıların kartuşu doldurulmuyormuş, yenisini almak gerekiyormuş (en azından bendeki, DX 3850) bu kartuş reset olayı tekrar doldurulmayı mı sağlıyor?
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

gevv

Alıntı yapılan: "piedos"Hocam epson yazıcıların kartuşu doldurulmuyormuş, yenisini almak gerekiyormuş (en azından bendeki, DX 3850) bu kartuş reset olayı tekrar doldurulmayı mı sağlıyor?
o yazılımı forumda bi Arkadasımız paylasmıstı linki bulamadım tam olarak hatırlamıyorum ama  kartuslar  dolduruluyor ama pcde bos gorunuyor bu program bos gorunme olayı %80 hallediyo sanırım  

linki bilen yada knuyu acan arkadas kısa zamanda net cevap verir

ipek

piedos piyasada kimse doldurmak istemiyor uzerinde cip var bunu asamadilar. cip resetter diye portatif bir cihaz var oda yeni serilerde ise yaramiyor ..
makinayi sifir aldigindaki cipler cok kisitli bellegi minicik demo cipleri evet program bu cipleri resetliyor fakat 2 gun sonra tamamen kullanilmaz hale geliyor.
yapilacak islem bir kereye mahsus butun kartuslari alman gerekiyor .
cunki bunlarda bellek kapasitesi tam.
kartuslari doldurduktan sonra kesin cozum parallel porttan ciplere reset atan interfaciayi kacinilmaz yapmak gerekiyor cok değil 2 diot 1 transistor zor olan bunun program uclarini cipe degdirebilmek mekanik yeti'lerim orta karar minik bir plakete delerek cep telefon hurdalarinda elde ettigim yayli pinleri tutturtum sonuc % %. yazilimdan olur denmesine karsin elimdeki hic bir kartusu resetleyemedim ... sadece arabirim kisminla yaptigim denemeler olumlu sonuc verdi prn epson CX3650 scn prn fotokopi bir arada yapacak arkadaslara kolayliklar dilerim...

piedos

Alıntı yapılan: "ipek"piedos piyasada kimse doldurmak istemiyor uzerinde cip var bunu asamadilar. cip resetter diye portatif bir cihaz var oda yeni serilerde ise yaramiyor ..
makinayi sifir aldigindaki cipler cok kisitli bellegi minicik demo cipleri evet program bu cipleri resetliyor fakat 2 gun sonra tamamen kullanilmaz hale geliyor.
yapilacak islem bir kereye mahsus butun kartuslari alman gerekiyor .
cunki bunlarda bellek kapasitesi tam.
kartuslari doldurduktan sonra kesin cozum parallel porttan ciplere reset atan interfaciayi kacinilmaz yapmak gerekiyor cok değil 2 diot 1 transistor zor olan bunun program uclarini cipe degdirebilmek mekanik yeti'lerim orta karar minik bir plakete delerek cep telefon hurdalarinda elde ettigim yayli pinleri tutturtum sonuc % %. yazilimdan olur denmesine karsin elimdeki hic bir kartusu resetleyemedim ... sadece arabirim kisminla yaptigim denemeler olumlu sonuc verdi prn epson CX3650 scn prn fotokopi bir arada yapacak arkadaslara kolayliklar dilerim...

Peki bu iki diyot bir transistörden oluşan şemayı anlatan bir link var mı?
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

ipek

piedos
once programi kuruyorsun sonra programin kurulu oldugu dizin'e gidiyorsun orada bir help dosyasi var
ssc_serv.hlp bunu aciyoruz once  main topic sonra resetteri aciyoruz biraz asagi iniyoruz ilgili sema karsinizda....

gevv

Kızmayın ama:)   bu  yazanların  kartus resetleme ile bi ilgisi varmı
işe yarar bişi ise upload edecem:)

***DESKJET SERVICE MANUAL VERSION 4.1 INFORMATION

The SETUP.EXE installs the following tools and applications:

* DeskJet Online Service Manual
* DeskJet Test Pod Emulator

*The DeskJet 820C Diagnotic Utility must be installed separately.
The DeskJet Flash Font Utility must be run separately from DOS.
For information on the DeskJet 820C Diagnostic Utility and
DeskJet Flash Font Utility, see the readme files in the respective
DIAG820 and DJFLASH directories on the CD-ROM.

TO INSTALL THE HP DESKJET SERVICE MANUAL:

1. Close all open applications in Windows.

2. Insert the HP DeskJet Online Service Manual into your
  CD-ROM drive.

3. Choose Run from the File or Start menu.

4. Type d:\setup.exe (where d: is the name of your CD-ROM
  drive, otherwise type the appropriate letter of your
  CD-ROM drive) and press Enter.

5. Follow the installation instructions on screen.

Note: To avoid BDE Engine errors, install the Borland Database
Engine on your root directory and keep the directory named "IDAPI".
Also, make sure your system contains only one BDE Engine utility.

The setup routine automatically creates an " DeskJet Service"
program group. This program group includes an icon to star