pic öğrenmek

Başlatan adanc, 22 Kasım 2006, 18:43:51

adanc

üstatlarım pic konusunu bende çok merak ediyorum,benim gibi acemi arkadaşlara elinizden geldiği kadar yardımcı olacağınızdan eminim lafı çok uzatmayayım orhan altınbaşakın sözü edilen kitabı bende mevcut zaman buldukça okuyorumda fakat pic iç yapısını öğrenmekten başka bir arpa boyu yol alamadım örnek olarak kitapta mplab,dan söz ediliyor micrcohipten indirdiğim mplab ile kitapta söz edilen arasında zannedersem versiyon farkından dolayı olsa gerek mplabı kullanamadım ve kitapta başka editör kullanabileceğimizden bahsediliyor sizlerden ricam bu pic proglama olayına nerden nasıl başlayalım ve kitap okurken nelere dikkat edelim bu olayı en çabuk ve doğru olarak nasıl kavrarız bu konuda yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar diliyorum

XX_CİHAN_XX

merhaba @adanc
hemen altında aynı baslıkta bu konu acıldı zaten tekrar açılmasına gerek yok oradan devam edın mod arkadaşlar bu baslıgı kıtlerler sanırım.
sitede mplab ve benzeri programlar mevcut.microchipdende indirebilirin.versiyon uyusmazlıgı dıye bırsey sozkonusu degıl.kıtaptan bakarak yaptıgın denemelerde problem yasadıysan onları daha acık yaz kı daha net yardımcı olalım. Saygılar.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

adanc

özür dilerim ben aynı sayfada çıkcak diye yazdım fakat aynı isimle yeni başlık oluşturdum farkında olmadan ve yine bu konuyla ilgili olarak forumda birçok mesjın bulunduğunu gördüm bundan sonra daha dikkatli olurum