Ses kartımı yoksa başka birşey mii

Başlatan yussuf, 24 Kasım 2006, 20:04:15

yussuf

Merhaba,
Arkadaşlar , bilgisyarımda sag alttaki hop ikonu kayıp.Bilgisayar açılırken ve kapanırken ikaz vermiyor ayrıca internetten filim yada kısa video izlerken ses gelmiyor.Ana kartım msı ses kartı üzerinde bu konuda yarımcı olan varsa sevinirim kolay gelsin.
(normal mp3 ve cd den filim izliyorum)

otm

merhaba
denetim masasında aygıt yöneticisinden bir kontrol edin bakalım.herhangi bir donanımda ünlem işareti varmı.Eğer anakartınızda onbord olarak ses kartı olduğuna eminseniz sürücüsünü tekrar yükleyin.

yussuf

ses kartının driverini yükledim ama sorun hala var.
Online vido izlerken ses gelmiyor.Bilgisyayar açıılrken kapanırken ses yok ....ama mp3 ve cd den film izliyorum bu nasıl olur.....

otm

CD sürücüsünün audio çıkışı ses kartının girişine takılıysa sesi duyarsınız.çünkü ses verisi cd sürücü tarafından üretiliyordur.Sorun donanımsal bir arıza olabileceği gibi bir donanım çakışmasından da olabilir.Windows donanım ekle kaldırdan aratmayı deneyin bulamazsa bile manuel tanıtın.herşeyden önce çalışabilmesi için donanımsal olarak kartı windowsun görüyor olması gerekir.Birde gelişmiş ses özelliklerini kontrol edin kapalı ne varsa hepsini açın.

esco

hocam denetim masısında "ses efekti ve ses aygıtları" adlı bölümde "görev çubuğunda simgeyi göster" gibi bir seçenek var o işaretli olmalı.

ve başlat programlar donatılar eğlence altında ses ayarı denetimini açıp ses ayarlarını düzeltebilirsin. mp3 ler digital olarak seskartına gelir. ses kartın çalışıyor. büyük ihtal ile ses kartının sürücüsü değilde ses ayarlarında sorun var...