MÜHENDİSLİK OKUMAK İÇİN???????

Başlatan Fixxer, 18 Ocak 2007, 22:53:53

Fixxer

Herkeze slmlar internette dolaşırken uzaktan eğitim veren bir üniversiteye rastladım nedersiniz? görüşlerinizi bekliyorum

http://www.yesevi.edu.tr/index.php?menu_id=16

http://www.yesevi.net/
...............................

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "Fixxer"Herkeze slmlar internette dolaşırken uzaktan eğitim veren bir üniversiteye rastladım nedersiniz? görüşlerinizi bekliyorum

http://www.yesevi.edu.tr/index.php?menu_id=16

http://www.yesevi.net/

Evet o üniversiteyi bende düşünüyorum.Verilen diploma uluslararası denkliğe sahip.Dolayısıyla, Türkiyede ve resmi kurumlarda geçiyor.
internet ve harc paraları ile birlikte yıllık verdiğin para yaklasık 4000ytl.
Bence internet destekli eğitim teknolojisi ve mühendislik okuma durumu düşünülürse resmen bedava(bana gore orgun ogretımden daha avantajlı)

Girebilmek için öss den barajı geçmen sanırım yeterli(en azından oyle bılıyorum)
iş hayatı yogun olan ınsanlar ıcın bence cok iyi bir okuma fırsatı.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

dijitaltemas

Arkadaslar ben ahmet yesevi üniversitesinde bilgisayar mühendisiliğinde okuyorum.hepineze tavsiye ederim. Yogun çalısanlar için çok iyi. diplama geçerliliğide var. ayrıca meslek lisesi çıkışlı arkaslarda rahatlılıkla girebilirler... eğer isterseniz sizi derslerede sokabilirim benim şifremle girip inceleyin bir dersleri :) herkeze iyi çalışmalar ;)

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "dijitaltemas"Arkadaslar ben ahmet yesevi üniversitesinde bilgisayar mühendisiliğinde okuyorum.hepineze tavsiye ederim. Yogun çalısanlar için çok iyi. diplama geçerliliğide var. ayrıca meslek lisesi çıkışlı arkaslarda rahatlılıkla girebilirler... eğer isterseniz sizi derslerede sokabilirim benim şifremle girip inceleyin bir dersleri :) herkeze iyi çalışmalar ;)
Bu üniversitede okuyan birini bulabıldıgıme sevındım.
Üniversiteye girme kosullarını sormak isterim.
Nekadar puanla giriliyor.Ve yeterli puanı aldıktan sonra nasıl başvuruluyor yada üniversite ile iletişim kuruluyor(malum okul ülke dışında)
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

dijitaltemas

hocam say-den 185  puan almanız ve yeterli oluyor. birde maddiyar tabi ;) eğitimi güzel ama siz çalısırsanız çok faydalı bir okul. veya bilgisayar programcılıgı mezunu iseniz direk mühendisliğe kayıt imanınız var. ayrıca bu okulda bilgisayar programcılıgı bolumude var o bolumude say-1 den 160 almanız yeterli olacaktır. veya meslek lisesi mezunları sınavsız bu bolume kayıt yaptırıp ordanda bil. müh bolumune gecebilirler. dijitaltemas@hotmail.com burdan size okul ile ilgili dokuman gonderebilirim ;)

jaguar

Bu konuda biraz araştırma yaptım. Diploma denkliğinden bahsedilmiş ama söz konusu eğitim programları Yök tarafından tanınmıyor.

" Ahmet Yesevi Üniversitesi Örgün Öğretim Programları denktir Ancak Uzaktan Eğitim Fakültesinden Alınacak Diplomalar Kurulumuzca Tanınmamaktadır. "
http://www.yok.gov.tr/duyuru/ahmet_yesevi.pdf

mcht

bence bişeyler öğrenmekte lazım sadece diploma diye bakmayın olaya
mCht

ilker_32

Birde Elektronik mühendisliği olsa ne iyi olurdu.  :cry:  

files

Elektronik mühendisliği okumaya pek  özenme. Olaylar buradaki gibi, forumlardaki gbi eğlenceli değil. Çok pis işler var. Diplomayı elde edebilmek için  hepsiyle boğuşman lazım.

Fixxer

Alıntı yapılan: "files"Elektronik mühendisliği okumaya pek  özenme. Olaylar buradaki gibi, forumlardaki gbi eğlenceli değil. Çok pis işler var. Diplomayı elde edebilmek için  hepsiyle boğuşman lazım.

Sana pek katılmıyorum kardeş  :lol:  mutlaka zordur.hayatta ne kolay ki ama olay diplomayı almaksa zaten dediğin gibi ama işini seversen okuduğun bölümü seversen işler değişiyor. öğrendikçe öğrenesin gelir.
diploması olupta hiç bişey bilmeyen okadar çok insan varki iş yok iş yok die ağlıyorlar  ;)
önce seveceksinnnn
gülü seven dikenine katlanır hesabı :lol:

files

ister inan ister inanma. okuduk diplomayı aldık. işimizde seviyoruz elhamdülillah. okumadan önce de seviyorduk.

Fixxer

Hayırlı uğurlu olsun kardeşim :lol:  darısı başımıza

files

internet üzerinden mühendislik eğitimi verilmesi iyi olurdu. Hiç olmazsa insan  gerektiği kadar bilgiyi kısa sürede öğrenir, direk uygulamaya geçer. diploma lazım olan kişi de isterse sınavlara girer alır. 4000 $a gerek yok.  bedava olsun. okuldaki ders notlarını toplayıp bir sitede yayınlamak çok iyi olur. Anlaşılmayan yer olursa forumlarda sorulur, cevap bulunur. Belki hocalar bile cevap yazar.  4 senelik okula gerek yok.  Böylece sadece  istedğiniz konuda bilgi sahibi olursunuz. hem okul gerçek hayatla bağdaşmaz. kopya çekmek yasaktır :)

SpeedyX

Bilmem heryerde öyle mi ama bazı okullar elektroniği sevdireceğine nefret ettiriyorlar. Okadar zorluyorlar ki, devre elemanı, hesap kitap görmek istemiyorsun. Amatör ruhu ölüyor, birileri para vermeyecekse hobi niyetine uğraşmak istemiyorsun.

Veli B.

Speedy, dur bakalim bu kadar cabuk ne oluyor! Sen bize lazimsin.
Elin bulgari mi seni bunaltacak.  :evil:
Sana cerez o adamlar ;)
Sabir, sabir, sabir... Ne kaldi ki sunun surasin da.
Sakin meslege seni kusturmelerine ve/veya  amator ruhunu kaybettirmelerine izin verme...