VB de seri port öğrenicem nerden başliim!!!

Başlatan acemipicci, 19 Ocak 2007, 16:32:19

acemipicci

selam arkadaşlar ben VB ile seri port kullanımı veri alıp yollama işlemlerine merak sardım... ama VB yi çok çok az biliyorum bahsettiğim konuyu hiç bilmiyorum... şimdi ben VB yi doğru dürüst bilmeden bu işi çözebilirmiyim bu mümkünse nereden başlamalıyım bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim...

climax

Kardeş forumda araştır baya bilgi bulursun birde bu adrese bir bak istersen...

https://www.picproje.org/index.php/topic,13910&highlight=
Paylaşmak düsturumuzdur.

INFINITY

Kardeş Doğan ibrahimin Pc ile Pic Haberleşmesi Kitabını tavsiye ederim...
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

acemipicci

arkadaşlarım çok teşekkür ediyorum bir bakıyım bir başlangıç yapıyım tecrübelerinizden ve bigilerinizden biraz biraz riza ederim sonra.... öncelikle kendim bir çalışma yapıcam gösterdiğiniz yolda... emeğinize sağlık çok teşekkür ediyorum

armys2000

visual basic te port işlerine dikkat et özelliklede MSCOMM32.OCX kullanacaksan en basitin den şunu diyim aynı programı desktop pc  imde deniyorum sağlıklı çalışıyor  ama aynı program notebook ta çalışmıyor arada ki fark ise desktop çift çekirdek notbook  tek cekirdek işlemci pentium 4  eğer visual studio 2005 varsa orda dene derim belki orda bu mscomm ocx ini geliştirmişlerdir.  birde port uygulamalarında ne olursa olsun usb to rs232 dönüştürücü kullanmamaya çalış ( pc de yap çalışmalarını)  sadece tecrübelerim uzun zaman sıkıntı çektim bu konularda halen de çekmeye devam ediyorum  sanırım c de dll yazmak olacak bu port işleri için
bol şans hocam