-PROJE- 89S52 ILE LCD SÜRME(yazma,okuma, kursör kaydırma)

Başlatan INFINITY, 10 Şubat 2007, 18:41:39

INFINITY

Benim ve Climax arkadasimin ortak çalışmasıdır...
Faydalı olması dileğiyle....

.: 89S52 :.
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

INFINITY

ya arkadaşlar 22 defa indirilmiş ama 1 tane cevap yok...

Süs diye koymadık ki projeyi:)

olumlu olumsuz eleştirilerinizi bekliyoruz :idea:
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

OG

Panodaki arkadaşların çoğu ATMEL'e benim gibi yabancı olmalı. Sebep budur. 877 gibi bir pic kullanılsa idi daha dikkat çekerdi.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gokceoglu18

çalışmanı inceledim güzel olmuş proteusta similasyonunuda yaptım güzel çalışıyor lcd yi 4bitle sürseydin daha güzel olurdu projelerinin devamını bekleriz güzel bir çalışma olmuş ellerine sağlık...

INFINITY

@OG Hocam dedigin gibi çogumuz yabancıyız atmele bizede zorla yaptırmasalardı bizde sanırım yapmazdık  :lol:

ama şunun farkına vardım belki denkgeldi Atmel pic den daha saglikli çalışıyor en basit olarak kolay kolay parazit almıyor o yüzden 100nF geregi duymadık hiç.Artı fiyatıda 877 ye göre baya ucuz 2.5 ytl basit projeler için gayet uygun...

@gokceoglu18
atmel ile ilk projemiz bu zaten geliştirirsek bişeyler daha yaparız umarım...

picusta

Alıntı YapAtmel pic den daha saglikli çalışıyor en basit olarak kolay kolay parazit almıyor o yüzden 100nF geregi duymadık
aYe arkadas duymasin kizar valla  :lol:

Göktuğ

Alıntı yapılan: "INFINITY"ama şunun farkına vardım belki denkgeldi Atmel pic den daha saglikli çalışıyor en basit olarak kolay kolay parazit almıyor o yüzden 100nF geregi duymadık hiç.
.

100nf para eden bir sey değildir
100nf siz tasarım yapmayın.
Bazen konabilir bazen konmaz gibi bir eleman değildir kendileri. Her zaman tum entegrelerin besleme pinlerinin hepsine konmalıdır.

Cetinal

bu arada 89s52 proteusta yok elinde model library dosyaları olan vars bury koyabilirmi

gokceoglu18

INFINITY

Alıntı Yap89s52 yerine 89c52 yi kullanabilirsin .

evet aynı işi görüyor..